prev
next

Badowski pokonał Kulpę w finale TOP 12 w Grodzisku Mazowieckim

Marek Badowski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) wygrał z Konradem Kulpą (Energa Manekin Toruń) 3:1 w finale turnieju TOP 12 w Grodzisku Mazowieckim. To nowa inicjatywa w polskim tenisie stołowym w czasie pandemii koronawirusa.

Wśród pomysłodawców zawodów byli trenerzy klubów LOTTO Superligi Tomasz Redzimski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Grzegorz Adamiak (Energa Manekin Toruń). Niedawno doszło do sparingowego meczu między prowadzonymi przez nich drużynami w Toruniu, zaś teraz w Grodzisku Mazowieckim pingpongiści obu zespołów spotkali się w jeszcze szerszym gronie.

- To była świetna, profesjonalna inicjatywa i oby polski turniej TOP 12 przerodził się w cykl imprez. Nam, zawodnikom, w obecnej sytuacji bardzo brakuje takich startów. Możemy pograć w dobrym gronie i na wysokim poziomie na punkty, dochodzi odrobina stresu meczowego, choć oczywiście ta presja nie jest zbyt wielka. Po takich spotkaniach widzimy też co jest do poprawy na kolejnych treningach – mówi Konrad Kulpa, który podobnie jak Marek Badowski występował już w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów.

W finale Konrad Kulpa przegrał z Markiem Badowskim 1:3. Z kolei w meczu o 3 miejsce Jakub Kosowski uległ Tomaszowi Kotowskiemu. W półfinałach Kulpa okazał się lepszy od Kotowskiego, a Badowski od Kosowskiego. W grupach rywalizowali jeszcze m.in. Miłosz Redzimski, Jakub Folwarski, Michał Gawlas i jedyna zawodniczka w stawce Paulina Krzysiek.

Konrad Kulpa podkreślił także zaangażowanie obu trenerów.

– Po turnieju trenerzy Tomasz Redzimski i Grzegorz Adamiak w obecności wszystkich 12 grających dokonali analizy gry. Poza tym każdy z nas mówił z czego jest zadowolony, co poszło nie tak – to była ocena własnych występów. Fajnie, że wszyscy zostali do końca, wspólnie obejrzeli finał, a następnie mogliśmy porozmawiać o plusach i minusach swojej gry. Myślę, że to było także bardzo istotne dla najmłodszych zawodników, a dwóch takich chłopaków z Dartomu Bogorii uczestniczyło w seniorskiej rywalizacji - dodał Kulpa.

Dla najlepszych zawodników przygotowane były nagrody finansowe.