Brak meczów

Górak wśród faworytów turnieju w Bydgoszczy

"Lubię grać w Bydgoszczy i mogę powiedzieć, że to „moja hala”. Pojadę tam po zwycięstwo w turnieju „LOTTO z Gwiazdą” – mówi Daniel Górak, 5-krotny Mistrz Polski w singlu, jeden z faworytów zawodów organizowanych z okazji jubileuszu 100-lecia istnienia Klubu Sportowego Gwiazda Bydgoszcz.

W tym sezonie, w barwach mistrzowskiej drużyny PKS Kolping Frac Jarosław, Daniel Górak pokonał w Bydgoszczy Artura Grelę 3:2. Jak się okazuje, doskonale pamięta swoje wcześniejsze występy w mieście nad Brdą.

- 2 razy wygrywałem w Bydgoszczy z Węgrem Adamem Pattantyusem, zresztą ja lubię grać z obrońcami. Pod koniec 2017 roku pokonałem też Tomasza Tomaszuka – powiedział Daniel Górak.

Oprócz niego w piątkowych zawodach z pulą nagród 5 tysięcy złotych wezmą udział: Patryk Chojnowski, Bartosz Such, Robert Floras, Samuel Kulczycki, Patryk Zatówka, Konrad Kulpa, Filip Szymański, Artur Grela, Patryk Jendrzejewski i Mateusz Ufnal oraz Tomasz Tomaszuk.

- Bardzo ciekawie zapowiada się już czwartkowe losowanie z udziałem gwiazdy polskiego sportu. Można tak się zdarzyć, że do jednej grupy trafią sami faworyci! Lubię grać w tej hali w Bydgoszczy i wierzę, że jestem w stanie wygrać, chociaż chętnych na 1 miejsce będzie kilku – dodał zawodnik, który w nowym sezonie zagra we francuskim Tours.

Daniel Górak na co dzień trenuje w Ośrodku PZTS w Gdańsku m.in. z Patrykiem Zatówką, Janem Zandeckim i Arturem Grelą.

- Do naszej grupy z pewnością niebawem dołączy Kuba Dyjas i będziemy bardzo mocni. Wszystko wróciło do normy, możemy codzienne trenować i szykować się do kolejnych rozgrywek. A takie turnieje jak ten 3 lipca w Bydgoszczy są bardzo potrzebne. Możemy rywalizować na punkty w mocnej stawce, a i dodatkową motywacją są nagrody – mówi były tenisista stołowy m.in. Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Z tym klubem wygrywał w LOTTO Superlidze i grał w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.