Brak meczów

Eksperymentalny Chojnowski

Mistrz i Wicemistrz Paraolimpijski oraz najlepszy polski zawodnik ostatniego sezonu LOTTO Superligi Patryk Chojnowski zagra w piątek w turnieju „Lotto z Gwiazdą” w Bydgoszczy. "Na sukces nie liczę, bo... do idealnej formy jeszcze daleko" – mówi aktualny Wicemistrz Polski w singlu oraz ubiegłoroczny złoty medalista Indywidualnych MP.

Bardzo ciekawie zapowiadają się zawody organizowane z okazji jubileuszu 100-lecia Klubu Sportowego Gwiazda Bydgoszcz. Na liście startowej są Patryk Chojnowski, Daniel Górak, Bartosz Such, Robert Floras, Samuel Kulczycki, Patryk Zatówka, Konrad Kulpa, Filip Szymański, Artur Grela, Patryk Jendrzejewski, Mateusz Ufnal i Tomasz Tomaszuk. Zostaną podzieleni na 4 grupy, a po 2 najlepszych awansuje do 1/4 finału. W puli nagród jest 5 tys. złotych.

- Stosunkowo niedawno rozpocząłem treningi na tenisowym stole, dlatego do idealnej formy jeszcze daleko. Wczoraj grałem na punkty z Bartkiem Suchem i wyraźnie przegrałem, po prostu prezentuję się na razie przeciętnie. Dlatego na sukces nie liczę. W tym momencie stawiam na przygotowania fizyczne, a w piątkowych zawodach będę miał porównanie, jak wyglądam na tle innych rywali – powiedział Patryk Chojnowski.

W bydgoskiej hali przy ul. Bronikowskiego, gdzie grają swoje mecze tenisiści stołowi LOTTO ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszczy, do tej pory spisywał się bardzo dobrze. Patryk Chojnowski jedyny mecz przegrał tam w 2014 roku.

- W ostatnim sezonie wygraliśmy w Bydgoszczy 3:1, a ja pokonałem Artura Grelę i Wiaczesława Burowa. Z kolei w lutym 2019 roku wygrałem z Arturem Grelą. W barwach Dekorglassu Działdowo w tej hali pokonałem raz Marka Badowskiego, a w innym spotkaniu Węgra Adama Pattantyusa – przyznał grający trener AZS AWFiS Balta Gdańsk Patryk Chojnowski, który w październiku 2014 przegrał z Włochem Mihaiem Bobocicą 2:3.

Zaznaczył, że do rozpoczęcia nowego sezonu w LOTTO Superlidze, dlatego z pewnością jego forma będzie zwyżkować.

- Turniej z okazji 100-lecia Gwiazdy Bydgoszcz to ważne wydarzenia dla tego klubu i chętnie zgodziłem się wziąć udział. Będę miał okazję rywalizować z zawodnikami, z którymi później spotkam się w naszej lidze. Na co dzień trenuję w odnowionej sali na AWF w Gdańsku, gdzie mam nadzieję czasem uda się zaprosić np. Kubą Dyjasa czy Daniela Góraka – powiedział Patryk Chojnowski.

Kto będzie faworytem zawodów w Bydgoszczy?

– Bardzo zawzięcie trenuje od jakiegoś czasu Patryk Zatówka, który wraca do polskiej LOTTO Superligi i będzie chciał się pokazać. Cały czas w treningu jest Konrad Kulpa, więc jemu także przyznaję duże szanse. Może ktoś z tej dwójki zawodników zostanie zwycięzcą – dodał.