Brak meczów

Vrablik nie chciał wylosować tylko Post SV Mühlhausen

"Jestem zadowolony z losowania rundy wstępnej Ligi Mistrzów, nie chciałem trafić tylko na klub z 1 Bundesligi Post SV Mühlhausen" – mówi Jiri Vrablik, grający trener Dekorglassu Działdowo. Jego zespół zmierzy się z TTC Enfireex Ostrawa, a zwycięzca dwumeczu zagra w fazie grupowej Champions League.

Zmiany w systemie rozgrywania Ligi Mistrzów sprawiły, że bezpośredni awans wywalczyło 8 drużyn, w tym Dartom Bogoria Grodzisk Maz.,, a zespoły 9-16 w rankingu muszą wystąpić w kwalifikacjach. Dekorglass Działdowo wylosował uczestnika ostatniej edycji LM TTC Enfireex.

- W drużynie z Ostrawy pozostali Felipe Olivares i Šimon Bělík, a El Nino Praga dołączył Jakub Kleprlik. Był czas, że trenowałem z Kubą Kleprlikiem, a z Olivaresem rywalizowałem w turniejach TT Star. Natomiast nigdy nie grałem przeciwko Bělíkowi – powiedział pochodzący z Czech, ale mający też polskie obywatelstwo Vrablik.

W odbywającym się obecnie kolejnym turnieju TT Star Jirzi Vrablik wygrał w poniedziałek z Chilijczykiem Felipe Olivaresem 3:0.

W rundzie grupowej Ligi Mistrzów 2019/20 zespół TTC Enfireex Ostrawa przegrał 5 meczów z rzędu, a dopiero w ostatniej kolejce pokonał austriacki SPG Walter Wels 3:2. W składzie w tych rozgrywkach, poza Olivaresem i Bělíkiem byli też Ondrej Bajger i Tomas Koldas.

- W losowanie nie chciałem trafić tylko na klub z 1 Bundesligi Post SV Mühlhausen. To na pewno najtrudniejszy rywal w kwalifikacjach. Na szczęście uniknęliśmy tego przeciwnika. Oczywiście, gdyby doszło do dwumeczu z Niemcami, jak najbardziej wierzyłbym w awans. Ostrawa na papierze jest słabsza od Mühlhausen, lecz nie zamierzamy nikogo lekceważyć, po prostu trzeba uważać na TTC Enfireex i być gotowym na 100% – dodał Vrablik, który w niemieckiej ekstraklasie występował w Pluderhausen i Saarbruecken.

W nowym sezonie Ligi Mistrzów i LOTTO Superligi podstawowy skład Dekorglassu tworzyć będą Jakub Dyjas, Andrej Gacina, Wei Shihao i Jirzi Vrablik. W 1 kolejce polskiej ligi klub z Działdowa zagra 4 września na wyjeździe z absolutnym debiutantem Uczelnią Państwową Zamość. Dwa dni później, znów na wyjeździe, Dekorglass spotka się z drugim z beniaminków Palmiarnią Zielona Góra.