prev
next

To już ostatnie dni okienka transferowego...

W połowie sierpnia zamknięte zostanie okienko transferowego w LOTTO Superlidze i wtedy poznamy składy 13 drużyn. Nowy sezon rozpocznie się dwoma kolejkami 4 i 6 września. Jak do tej pory najciekawszym transferem było przejście Jakuba Dyjasa z Liebherr Ochsenhausen do Dekorglassu Działdowo.

Zespół z Działdowa zdobywał już srebrne i brązowe medale Drużynowych Mistrzostw Polski, a teraz wreszcie chce zdobyć upragnione złoto. Pozyskał już Kubę Dyjasa i Chorwata Andreja Gacinę z UMMC Jekaterynburg. Podstawowy skład tworzyć będą także grający trener Jirzi Vrablik i Wei Shihao. Ubyli Paweł Fertikowski, który zakończył karierę oraz Słowak Wang Yang (zagra we Francji), Wong Chun Ting z Hongkongu i Japończyk Taku Takakiwa, który zasili Palmiarnię Zielona Góra.

Mistrz LOTTO Superligi zmienił nazwę i będzie występować jako Sokołówa S.A. Jarosław. Do zespołu, którego liderem był Kou Lei, dołączyli Sathiyan Gnanasekaran (Indie), Patryk Zatówka i Paweł Chmiel. Do 2 ligi francuskiej odchodzi Daniel Górak. Na razie bez zmian w składzie 7-krotnego Mistrza Polski Dartomu Bogorii Grodzisk Maz.

Jak co roku tuż przed zamknięciem okienka kluby poinformują o ostatnich wzmocnieniach i z pewnością znów będzie ciekawie. Energa Manekin Toruń mocno stawia na Japończyków i Polaków, zaś w kilku drużynach można zaobserwować interesujące powroty, m.in. do LOTTO ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszcz wracają Kang Dongsoo (Korea Płd.) i Mateusz Ufnal, a do Dojlid Białystok Białorusin Aliaksandr Khanin. Ponownie w polskiej LOTTO Superlidze zagrają Filip Szymański (Polonia Bytom) i Kanadyjczyk Eugene Wang (LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz).

W polskich rozgrywkach wystąpi kilku reprezentantów Indii. Kibice w LOTTO Superlidze ponownie zobaczą w grze znakomitego angielskiego pingpongistę Andrew Baggaleya, który podpisał umowę z beniaminkiem Uczelnią Państwową Zamość.

Transfery w LOTTO Superlidze [stan na 4 sierpnia]
 
Sokołówa S.A. Jarosław
Przychodzą: Sathiyan Gnanasekaran (Indie), Patryk Zatówka, Paweł Chmiel. Odchodzą: Daniel Górak
 
Dartom Bogoria Grodzisk Maz.
Bez zmian w składzie
 
Dekorglass Działdowo
Przychodzą: Jakub Dyjas. Andrej Gacina (Chorwacja). Odchodzą: Paweł Fertikowski, Wang Yang (Słowacja), Wong Chun Ting (Hongkong), Taku Takakiwa (Japonia)
 
Dojlidy Białystok
Przychodzą: Aliaksandr Khanin (Białoruś). Odchodzą: Przemysław Walaszek
 
Energa Manekin Toruń
Przychodzą: Yuki Matsuyama, Ryohei Kanoya (obaj Japonia), Przemysław Walaszek. Odchodzą: Ng Pak Nam (Hongkong)
 
Polonia Bytom
Przychodzą: Ren Bowen (Chiny), Filip Szymański. Odchodzą: Mateusz Gołębiowski, Lam Siu Hang (Hongkong), Antonin Gavlas (Czechy)
 
LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz
Przychodzą: Eugene Wang (Kanada), Kang Dongsoo (Korea Płd.), Mateusz Ufnal (Morliny Ostróda). Odchodzą: Manav Thakkar (Indie), Cheon Minhyuck (Korea Płd.)
 
Fibrain AZS Politechnika Rzeszów
Przychodzą: Park Chan-Hyeok (Korea Płd.). Odchodzą: Pang Yew En Koen (Singapur)
 
AZS AWFiS Gdańsk
Przychodzą: Szymon Malicki. Odchodzą: Bartosz Such.
 
Olimpia-Unia Grudziądz
Odchodzą: Szymon Malicki, Park Jeongwoo (Korea Płd.)
 
Pogoń Lębork
Odchodzą: Park Chan-Hyeok (Korea Płd.)
 
Palmiarnia Zielona Góra
Przychodzą: Taku Takakiwa (Japonia). Odchodzą: Jakub Perek, Igor Misztal
 
Uczelnia Państwowa Zamość
Przychodzą: Andrew Baggaley (Anglia), Arjun Ghosh (Indie). Odchodzą: Marcin Kusiński, Radosław Chrześcian.