prev
next

Solidna gra kluczem dla rzeszowian

"Solidna i wyrównana gra całej naszej trójki będzie kluczem do awansu do grupy mistrzowskiej" – mówi Tomasz Lewandowski, grający trener Fibrain AZS Politechniki Rzeszów. Już w najbliższą niedzielę inauguracja LOTTO Superligi, w tym mecz rzeszowian na wyjeździe z LOTTO ZOOleszcz Gwiazdą Bydgoszcz.

Podstawowy skład akademików będą stanowić doświadczeni i utytułowani zawodnicy Tomasz Lewandowski, sprowadzony z AZS AWFiS Balta Gdańsk Bartosz Such i Piotr Chodorski. Na ławce rezerwowych będzie kilku młodych tenisistów stołowych na czele z 17-letnim Szymonem Kolasą.

- Nie ma w naszej drużynie zdecydowanego lidera, więc myśląc o wygrywaniu meczów każdy z naszej trójki musi grać na dobrym i równym poziomie i dokładać swoją cegiełkę. Jeśli jedno ogniwo zawiedzie, to będzie ciężko o zdobywanie kompletów punktów. Nie może nikt odstawać i oddawać swoich gier, bo wówczas ciężko będzie awans do grupy mistrzowskiej. Przy dobrej grze jesteśmy w stanie zapewnić sobie awans do najlepszej szóstki – powiedział Tomasz Lewandowski, były Mistrz Polski w singlu.

Rozgrywki LOTTO Superligi ruszają już 13 września. Ze względu na pandemią koronawirusa w poszczególnych klubach zabraknie zapewne wielu zawodników z Azji.

- Kontaktowałem się z naszymi azjatyckimi pingpongistami. Chińczyk Wang Jianan na co dzień jest trenerem tenisa stołowego i mówi wprost, że bardzo ciężko o podróżowanie do Europy, poza tym gdyby już był w Polsce, a potem chciał wrócić do Chin, to czeka go uciążliwa 2-tygodniowa kwarantanna. Na pewno nie będzie też Japończyka Hiromitsu Kasahary i Koreańczyka Park Chan-Hyeoka – dodał 35-letni Tomasz Lewandowski, który od wielu sezonów występuje w rzeszowskiej drużynie.

Zespół Fibrain AZS Politechnika ma ciekawy terminarz, bowiem początkowo gra z rywalami o podobnej klasie lub słabszymi – AZS AWFiS Balta Gdańsk, Olimpią-Unią Grudziądz, Poltarex Pogonią Lębork, Uczelnią Państwową Zamość i Palmiarnią Zielona Góra. Te dwa ostatnie kluby są beniaminkami LOTTO Superligi.

„Schody“ dla rzeszowian mogą zacząć się od 7 kolejki, kiedy to 4 października w derbach Podkarpacia zagrają na wyjeździe z Mistrzem Polski Sokołów S.A. Jarosław. Potem zmierzą się u siebie z Dartomem Bogorią Grodzisk Maz. i na wyjeździe z Dekorglassem Działdowo.

- Dekorglass i Dartom Bogoria mają najmocniejsze drużyny, ale równie wysoko oceniam szanse Jarosławia, o ile będą mieli w składzie Chińczyka Hana Qiyao. Jeśli zagra 5 meczów i spełni warunek regulaminowy to z nim Sokołów wejdzie do gry o tytuł. Ciężko wytypować spadkowicza, bo kandydatów będzie kilku, a jeden z nich wyłoni się już po pierwszej rundzie. Uważam, że ktoś będzie już wtedy odstawał, podobnie jak wymieniona wyżej trójka klubów będzie miała dużą przewagę nad rywalami – przyznał Tomasz Lewandowski.