prev
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 28 Lis
  16:00
 • 29 Lis
  16:00
next

LOTTO TOP 16: Dyjas czeka na pojedynek z Badowskim

"Dawno nie grałem z Badowskim, czekam na pojedynek z Markiem w Gdańsku" – zapowiada Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo), Indywidualne Mistrz Polski, który w dniach 14-15 listopada wystąpi w turnieju LOTTO TOP 16 w gdańskim Centrum Szkolenia PZTS.

W rozgrywkach LOTTO Superligi odbyło się już 12 kolejek pierwszej rundy. Ostatnia, która przesądzi o składzie grup: mistrzowskiej i spadkowej, zaplanowana jest na 27 listopada. W ramach przygotowań do decydujących gier najlepsi pingpongiści wystąpią w LOTTO TOP 16.
 
- Do prestiżowego turnieju zaprosiliśmy wszystkie 13 klubów LOTTO Superligi, które mogą wystawić swojego reprezentanta. W hali Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego zagrają najlepsi polscy zawodnicy, ale nie zabraknie też obcokrajowców. Jestem przekonany, że poziom zawodów będzie bardzo wysoki, a kibice w transmisji internetowej zobaczą wiele świetnych meczów – powiedział  prezes LOTTO Superligi i pomysłodawca LOTTO TOP 16, Zbigniew Leszczyński.

Pełna lista uczestników zostanie ogłoszona w najbliższych dniach. Ale już wiadomo, że zagrają m.in. mistrzowie kraju w singlu – z 2020 roku Dyjas i z 2019 Patryk Chojnowski (AZS AWFiS Balta Gdańsk).

Jednym z faworytów będzie 25-letni Jakub Dyjas, który po siedmiu sezonach w lidze niemieckiej, „okraszonych” medalami w każdym kolorze w rozgrywkach Bundesligi, wrócił do ojczyzny i jest jednym z liderów Dekorglassu. W kadrze narodowej również pełni rolę lidera, razem z Markiem Badowskim (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki).

- Od wielu miesięcy nie grałem w żadnym turnieju, rywalizowałem w play off niemieckiej ekstraklasy i w fazie zasadniczej polskiej superligi, więc z dużą radością przyjąłem wiadomość o występie w LOTTO TOP 16. Z pewnością poziom będzie jak w decydujących grach mistrzostw Polski, co gwarantuje ciekawe widowisko. A z kim chciałbym powalczyć? Czekam na pojedynek z Markiem Badowskim, dawno ze sobą nie graliśmy – dodał Jakub Dyjas, brązowy medalista Mistrzostw Europy z 2016 roku.

16 zawodników zostanie podzielonych na cztery grupy, a po dwaj najlepsi awansują do fazy pucharowej. 

- Bezpośrednia rywalizacja polskich i zagranicznych tenisistów stołowych to także znakomita okazja dla selekcjonera Tomasza Krzeszewskiego na ocenę obecnej formy reprezentantów i kandydatów do występów w drużynie narodowej. A dla samych zawodników to prestiżowe zawody i sprawdzian przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej superligi. Już wkrótce zespoły z Gdańska i Torunia powalczą o miejsce w play off – przyznał prezes Zbigniew Leszczyński. Z ekipy Energa Manekin Toruń w LOTTO TOP 16 zagra Konrad Kulpa.

W tabeli prowadzi Dekorglass 27 punktów, przed Dartomem Bogorią 26, Dojlidami Białystok 26, Sokołowem Jarosław 23 i Lotto Zooleszcz Gwiazdą 23. Z tym, że klub z Grodziska Mazowieckiego czekają jeszcze dwa mecze w tej rundzie, zaś bydgoszczanie już zakończyli zmagania.

- Co do LOTTO Superligi, stać mnie na więcej. Potrzebuję jeszcze chwili, aby przyzwyczaić się do naszej ligi i jestem pewny, że to tylko kwestia czasu. Forma wahała się, a oczekuję od siebie bardziej stabilnej postawy. Nie zabrakło bardzo dobrych meczów, jak z Pawłem Chmielem z Sokołowa, ale też przydarzyły się słabsze, jak np. pojedynki z zawodnikami z Bydgoszczy Wiaczesławem Burowem i Asuką Machim – stwierdził Jakub Dyjas, który ma bilans gier 10-3.

Jednym z rywali, który najbardziej „napsuł” mu krwi, był zaledwie 14-letni Miłosz Redzimski z Dartomu Bogorii. Dyjas wygrał 3:2.

- Potrafi naprawdę dużo jak na swój wiek i już gra na dobrym poziomie. Oby rozwijał się tak dalej. Być może zmierzymy się ponownie w Gdańsku. W ogóle dobrze, że wystąpi tak wielu dobrych polskich zawodników, a będą i obcokrajowcy. W Niemczech też odbywały się podobne imprezy, lecz tylko dla reprezentantów tego państwa – podsumował Jakub Dyjas, Wicemistrz Europy w deblu z Danielem Górakiem (2016).