prev
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 28 Lis
  16:00
 • 29 Lis
  16:00
next

LOTTO TOP 16: Mistrzowie Polski kontra Reszta Świata w Gdańsku

Mistrzowie Polski w singlu, deblu i mikście kontra Reszta Świata – już w sobotę i niedzielę prestiżowy turniej LOTTO TOP 16 z udziałem 16 tenisistów stołowych z LOTTO Superligi. Zawody odbędą się w Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku. W sobotę losowanie o g. 11:00, a początek gier grupowych o 11:30.

Największymi gwiazdami LOTTO TOP 16 są liderzy reprezentacji Polski Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) i Marek Badowski (Dartom Bogoria Grodzisk Maz.). Selekcjoner Tomasz Krzeszewski będzie miał okazją obejrzeć w akcji także innych kadrowiczów oraz zawodników mających aspirację gry w drużynie narodowej Biało-Czerwonych.

W reprezentacji w wielkich turniejach występował Patryk Zatówka, który będzie reprezentował aktualnego Mistrza Polski – Sokołów S.A. Jarosław. Z kolei z gdańskiego zespołu AZS AWFiS Balta zagrają Szymon Malicki i Tomasz Tomaszuk. Bardzo ciekawie zapowiada się ich rywalizacja z torunianami z Energi Manekina – Konradem Kulpą i Damianem Węderlichem. Za 2 tygodnie w bezpośrednim spotkaniu w LOTTO Superlidze okaże się, czy w play-off zagra drużyna z Gdańska, czy jednak z Torunia.

Miejsce w grupie mistrzowskiej i walkę o medale mają już zapewnione tenisiści stołowi Lotto Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz. W Gdańsku wystąpią Młodzieżowy Mistrz Polski Artur Grela i wielokrotny medalista MP Patryk Jendrzejewski. W Lotto Superlidze rewelacyjnie spisywali się w grze podwójnej, wielokrotnie przesądzając o zwycięstwach bydgoszczan. Ale swoje ważne punkty zdobywali także w grze pojedynczej.

Duże ambicje i chęć sprawienia niespodzianki mają również Adam Dosz z Poltarex Pogoni Lębork, trenujący na co dzień w Gdańsku Marco Golla z ASTS Olimpii-Unii Grudziądz i uczestnik niedawnego TOP 10 Kadetów w Berlinie Mateusz Zalewski z ZKS Palmiarnia Zielona Góra. Dziką kartę otrzymał najmłodszy zawodnik 14-letni Miłosz Redzimski z Dartomu Bogorii Grodzisk Maz., który rewelacyjnie spisuje się w tym sezonie Lotto Superligi.

Z zagranicznych zawodników zagrają Brytyjczyk Andrew Baggaley (Uczelnia Państwowa Zamość), 4-krotny Mistrz Świata w ping-pongu, czyli grze bez profesjonalnych okładzin, Czech Pavel Sirucek (Dartom Bogoria Grodzisk Maz.), były Wicemistrz Europy Juniorów w singlu oraz Rosjanin Maxim Chaplygin (ASTS Olimpia-Unia Grudziądz), bardzo dobry defensor.

W sobotę odbędą się mecze grupowe, a w niedzielę ćwierćfinały, półfinały i finał. Transmisja internetowa na żywo na kanale LOTTO Superligi.