prev
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 27 Lis
  18:00
 • 28 Lis
  16:00
 • 29 Lis
  16:00
next

LOTTO TOP 16: Marek Badowski – jedziemy w mocnym składzie

"Jedziemy do Gdańska w mocnym składzie, a celem jak zawsze są jak najlepsze wyniki" – mówi Marek Badowski, 2-krotny Indywidualny Wicemistrz Polski, który w ten weekend zagra w organizowanym przez LOTTO Superligę turnieju LOTTO TOP 16 w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Dla zawodnika Dartomu Bogorii Grodzisk Maz. to kolejne indywidualne zawody w czasie pandemii. Już kilka miesięcy temu zajął 1 miejsce w LOTTO Superliga Cup w Telewizji Polskiej w Warszawie oraz polskim TOP 12 w Grodzisku Maz.

- Mamy przerwę w rozgrywkach LOTTO Superligi, więc jest okazja aby dużo więcej potrenować niż w ścisłym sezonie, kiedy graliśmy mecze co 3 dni. Pod okiem trenera Tomasza Redzimskiego mamy teraz większą liczbę treningów technicznych oraz fizycznych – powiedział Marek Badowski, jeden z liderów polskiej reprezentacji.

Dartom Bogoria rozegrał 10 meczów ligowych, z których wygrał aż 9. Marek Badowski ma znakomity bilans 10-1, a jeszcze go może poprawić pod koniec listopada w ostatnich spotkaniach 1 rundy LOTTO Superligi z Uczelnią Państwową Zamość i Poltarex Pogonią Lębork.

- LOTTO TOP 16 w Centrum Szkolenia PZTS w Gdańsku to dla mnie fajna okazja do sprawdzenia się w mocnym turnieju. Zobaczymy też, w jakiej obecnie formie się znajduję. Pewnie nie jest ona tak dobra jak kilka tygodni wcześniej, ale tak naprawdę to wszystko wyjdzie w praniu i okaże się na turnieju. Uważam ten turniej za świetną inicjatywę – dodał Marek Badowski, który niedawno wraz z Pavlem Siruckiem przeprowadził specjalny trening dla dzieci w Grodzisku Maz. W ten sposób utytułowani zawodnicy zachęcali do uprawiania tenisa stołowego.

W zawodach organizowanych przez Zbigniewa Leszczyńskiego, prezesa Lotto Superligi i markę LOTTO, mają wystąpić 3 zawodnicy Dartomu Bogorii – Marek Badowski, Pavel Sirucek i Miłosz Redzimski.

- Skoro Kuba Dyjas mówi, że chciałby się ze mną zmierzyć, to ja nie mam nic przeciwko i chętnie z nim skrzyżuję „rękawice”. Na pewno nie zabraknie pojedynków na wysokim poziomie. My, jako klub, jedziemy w mocnym składzie, a celem jak zawsze są jak najlepsze wyniki – dodał były zawodnik m.in. AZS AWFiS Gdańsk, który rozpoczynał karierę na Ursynowie i w Piasecznie.

We wszystkich pojedynkach, licząc turnieje towarzyskie od końcówki maja i mecze w Lotto Superlidze, Marek Badowski ma bardzo pozytywny bilans gier. W jego przypadku i innych kadrowiczów brakuje tylko sprawdzianów międzynarodowych, ale w LOTTO TOP 16 będzie możliwość rywalizowania z zagranicznymi przeciwnikami. To będzie dobry sprawdzian przed występami w LOTTO Superlidze, ale i przyszłorocznymi wyzwaniami, na czele z czerwcowymi Mistrzostwami Europy w Warszawie i letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio.