Najlepsi zagrają o tytuły w Arłamowie

W hali sportowej Hotelu Arłamów, w dniach 26-28 marca rozegrane zostaną 89 Indywidualne Mistrzostwa Polski. Na starcie nie zabraknie najlepszych zawodników LOTTO Superligi.
 
Po 14 latach najważniejszy krajowy turniej indywidualny wraca na Podkarpacie. Dziś umowę na organizację 89. IMP w Arłamowie podpisali Kamil Dziukiewicz, wiceprezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Grzegorz Kielar, prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego i Michał Kozak, prezes Zarządu Hotelu Arłamów.
 
W Arłamowie przed piłkarskim mundialem w 2018 trenowała reprezentacja Polski trenera Adama Nawałki. Tam też przygotowywali się np. piłkarze ręczni do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.
 
Poprzednie IMP w województwie podkarpackim odbyły się w 2007 roku w Rzeszowie. W hali na Podpromiu złoty medal zdobył m.in. grający obecnie w Fibrain AZS Politechnika Rzeszów Bartosz Such – w grze podwójnej z Marcinem Kusińskim.
 
W finale 75. IMP Marcin Kusiński i Bartosz Such pokonali Tomasza Lewandowskiego grającego wtedy w parze z Krzysztofem Kaczmarkiem. Bartosz Such był wtedy zawodnikiem Borussii Dusseldorf, a Tomasz Lewandowski występował LUKS Pełcz Górki Noteckie. Niedługo później popularny „Lewy” przeniósł się do Rzeszowa.
 
Brąz wywalczył m.in. Szymon Malicki, który obecnie zdobywa punkty dla AZS AWFiS Balta Gdańsk, w duecie z legendą naszego tenisa stołowego - Lucjanem Błaszczykiem.
 
W finale singla Lucjan Błaszczyk wygrał z Danielem Górakiem 4:0, a brązowe krążki wywalczyli Bartosz Such i Jarosław Tomicki. Wszyscy w ostatnich latach grali w LOTTO Superlidze, a 45-letni dziś Lucjan Błaszczyk jest zgłoszony do ZKS Palmiarnia Zielona Góra.