prev
next

Chojnowski i Floras w ćwierćfinale, odpadli Lewandowski i Grela

Wymieniani wśród głównych faworytów Patryk Chojnowski i Robert Floras są już w ćwierćfinale 89 Indywidualnych Mistrzostw Polski w Arłamowie. W 1/8 finału odpadli m.in. rozstawiony z nr 1 Tomasz Lewandowski oraz Artur Grela.
 
Patryk Chojnowski, który w dwóch ostatnich edycjach IMP grał w finałach i zdobył złoto (2019) oraz srebro (2020), wygrał dzisiaj z Marcinem Woskowiczem 4:1 i Piotrem Chodorskim 4:3. Natomiast Robert Floras pokonał 4:1 Marcina Kusińskiego, który 20 kwietnia skończy 50 lat, oraz 4:1 Jakuba Perka.
 
W jutrzejszych ćwierćfinałach Patryk Chojnowski spotka się z Michałem Bańkoszem, a Robert Floras z Tomaszem Kotowskim.
 
Najwyżej rozstawiony Tomasz Lewandowski przegrał w 1/8 finału z Samuelem Kulczyckim 0:4. Drugi z reprezentantów Polski z niemieckiego Ochsenhausen, ale grający w Hotelu Arłamów w barwach Dekorglassu Działdowo Maciej Kubik uległ w tej fazie turnieju Michałowi Bańkoszowi 3:4.
 
Bardzo ciekawie zapowiadają się dwa kolejne ćwierćfinały – 14-letni Miłosz Redzimski zmierzy się z 32-letnim Szymonem Malickim, a Samuel Kulczycki z Adrianem Więckiem.
 
W 3 rundzie Miłosz Redzimski wygrał z Arturem Grelą 4:2, a Szymon Malicki z Jarosławem Tomickim 4:1.
 
Sensacji w singlu na razie nie ma, chociaż niespodzianki się zdarzały, m.in. Adrian Więcek pokonał po 4:0 dwóch rywali z Lotto Superligi Marco Gollę i Tomasza Tomaszuka. Wcześniej Tomasz Tomaszuk wygrał z Konradem Kulpą 4:1.
 
W 89 IMP z uwagi na kłopoty ze zdrowiem nie startują Jakub Dyjas i Marek Badowski.