prev
next

Kto będzie górą – młodzież czy rutyniarze?

Dwaj zawodnicy związani dziś i dawniej z Dartomem Bogorią (Miłosz Redzimski – Robert Floras) czy związani dziś i dawniej z Dekorglassem (Samuel Kulczycki – Patryk Chojnowski) awansują do finału singla 89 Indywidualnych Mistrzostw Polski w Arłamowie. Dziś awansowali do półfinałów i wszyscy zapewnili sobie medale w tej prestiżowej konkurencji.
 
Po raz pierwszy na podium seniorskich IMP w grze pojedynczej staną urodzony w 2006 roku wychowanek Dartomu Bogorii Grodzisk Maz. Miłosz Redzimski oraz 4 lata starszy od niego Samuel Kulczycki, który uczył się grać w Gorzovii Gorzów Wlkp., obecnie gra w niemieckim Ochsenhausen, lecz w zawodach krajowych reprezentuje Dekorglass Działdowo.
 
W meczach ćwierćfinałowych Miłosz Redzimski wygrał z Szymonem Malickim (AZS AWFiS Gdańsk) 4:1, a Samuel Kulczycki pokonał Adriana Więcka (Tenisista Rudno) 4:1.
 
Niespodzianek nie było w pozostałych grach 1/4 finału – zwyciężali najwyżej rozstawieni z tych zawodników, którzy pozostali w turnieju. Występujący z piątką Chojnowski (AZS AWFiS Gdańsk) triumfował w rywalizacji z Michałem Bańkoszem (AZS UE Wrocław) 4:1, a nr 2 Robert Floras pokonał Tomasza Kotowskiego (Eenrga KTS Toruń) 4:2.
 
Jutro o g. 10:40 w Hotelu Arłamów młodzież kontra rutyniarze – Samuel Kulczycki zmierzy się z 30-letnim Patrykiem Chojnowskim, a Miłosz Redzimski z 28-letnim Robertem Florasem. Patryk Chojnowski był Mistrzem Polski w 2019 roku, a w zeszłorocznym finale przegrał z Jakubem Dyjasem, którego teraz zabrakło ze względów na kłopoty zdrowotne, podobnie jak Marka Badowskiego. Robert Floras świetnie sobie radzi w grupie spadkowej Lotto Superligi, a w IMP miał już srebrne i brązowe krążki. Nigdy, jak dotąd, złotego...