prev
next

Kulczycki lepszy w finale od Florasa

W finale 89 IMP w Hotelu Arłamów Samuel Kulczycki (Dekorglass Działdowo) wygrał z Robertem Florasem (3S Polonia Bytom) 4:2. Brązowe medale dla 14-letniego Miłosza Redzimskiego (Dartom Bogoria Grodzisk Maz.) i Patryka Chojnowskiego (AZS AWFiS Balta Gdańsk).
 
Samuel Kulczycki i Miłosz Redzimski po raz 1 znaleźli się na podium Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze pojedynczej.
 
W przedpołudniowych półfinałach Samuel Kulczycki pokonał byłego Mistrza Polski Patryka Chojnowskiego 4:3, a Robert Floras wygrał z Miłoszem Redzimskim 4:1.
 
W finale świetnie grający Samuel Kulczycki (na co dzień występuje w Ochsenhausen w Bundeslidze) był bliski zwycięstwa 4:1, ponieważ prowadził z Robertem Florasem w 5 secie już 9:5. Ostatecznie przegrał do 10, ale był wyraźnie lepszy w 6 secie.
 
Rzadko zdarza się aby nastolatek triumfował w Mistrzostwach Polski, a Samuel Kulczycki to zawodnik liczący dopiero 18 lat, ur. 9 sierpnia 2002 roku.
 
Robert Floras nie wywalczył złota w singlu, ale udało mu się to w parze z Danielem Bąkiem. W grze o tytuł wygrali z Tomaszem Lewandowskim i Piotrem Chodorskim 3:0. Na koniec w mikście trzecie mistrzostwo z kolei wywalczyli Samuel Kulczycki i Katarzyna Węgrzyn. Triumfowali 3:1 w pojedynku z Tomaszem Lewandowskim i Pauliną Krzysiek.
 
Finał singla
 
  • Samuel Kulczycki (Dekorglass Działdowo) - Robert Floras (3S Polonia Bytom) 4:2 (9, -10, 6, 6, -10, 5)