prev
next

W piątek ćwierćfinały – gra o medale!

Już jutro poznamy medalistów LOTTO Superligi w sezonie 2020-21. O g. 18:00 w ćwierćfinałach play-off obrońca tytułu Sokołów SA Jarosław zagra z Lotto Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz, a Dojlidy Białystok podejmą AZS AWFiS Balta Gdańsk. Mecz w Jarosławiu transmitowała będzie telewizji SportKlub.
 
Na tym etapie rozgrywek nie ma rewanżów, a gospodarzami spotkań są drużyny, które zajęły wyższe lokaty po rundzie zasadniczej LOTTO Superligi – 3. Sokołów SA, 4. Dojlidy, 5. AZS AWFiS Balta, 6. Lotto Zooleszcz Gwiazda.
 
Na zwycięzców gier ćwierćfinałowych, już czekają zespoły Dartomu Bogorii Grodzisk Maz. i Dekorglassu Działdowo, które uplasowały się na lokatach 1-2 i uzyskały bezpośredni awans do półfinału play-off.
 
Po jutrzejszych meczach poznamy medalistów LOTTO Superligi w sezonie 2020/21. To pierwsze rozgrywki z tzw. rozszerzonym play-off. Aby uatrakcyjnić rywalizację po rundzie jesiennej kluby podzielono na Grupy Mistrzowską i Spadkową, a następnie 6 czołowych drużyn zagra o podium.
 
W obecnym sezonie Sokołów SA wygrał w Bydgoszczy z Lotto Zooleszcz Gwiazdą 3:2 (Kou Lei 1, Paweł Chmiel 1, debel Paweł Chmiel/Kou Lei 1 – Artur Grela 1, Asuka Machi 1) i u siebie wygrał 3:1 (Kou Lei 2, Paweł Chmiel 1 – Artur Grela 1).
 
Natomiast Dojlidy we własnej hali przegrały z AZS AWFiS Balta 1:3 (Wang Zeng Yi 1 – Patryk Chojnowski 2, Szymon Malicki 1). Do rewanżu doszło we wtorek i znów lepsi okazali się gdańszczanie 3:2 (Patryk Chojnowski 1, Szymon Malicki 1, Patryk Chojnowski/Szymon Malicki 1 – Wang Zeng Yi 1, Aliaksandr Khanin 1).
 
W półfinale play-off Dartom Bogoria zagra ze zwycięzcą meczu w Białymstoku, a Dekorglass zmierzy się z triumfatorem spotkania w Jarosławiu.