prev
  • 11 Kwi
    18:00
  • 23 Maj
    15:00
next

Litwiniuk, Kozieł i Zavadskyi opuszczają Zamość

Długoletni zawodnicy Uczelni Państwowej Zamość - Marcin Litwiniuk, Paweł Kozieł i Ihor Zavadskyi żegnają się z drużyną z Lubelszczyzny. Wcześniej ogłoszone zostało odejście  Konstantinosa Angelakisa, którego miejsce zajmie Filip Szymański. Grek przenosi się do Sokołowa SA Jarosław.
 
- Rozstania są bardzo trudne, zresztą dla obu stron, zwłaszcza, że kiedy odchodzą tenisiści stołowi związani z klubem od 5-6 lat. Chciałbym podziękować za współpracę. Z tego co wiem Ihor Zavadskyi ma występować w zagranicznym klubie, a zapewne Marcin Litwiniuk i Paweł Kozieł będą grali w Polsce – mówi Piotr Kostrubiec, menedżer i trener klubu Lotto Superligi.
 
Pod szyldem Trefl oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zamościanie kilka razy walczyli w barażach o Lotto Superligę, ale lepsi byli rywale z Grudziądza (Olimpia Unia), Warszawy (Spójnia), Lęborka (Poltarex Pogoń). W poprzednim sezonie drużyna z Lubelszczyzny awansowała po tym jak ze względów regulaminowych z promocji nie mógł skorzystać mistrz grupy południowej PKS Pegaz Miasto Łańcut Jarosław II. Zamościanie jako wicemistrz zajęli ich miejsce.
 
- Z dotychczasowego składu zostaje tylko Anglik Andrew Baggaley, 4-krotny Mistrz Świata w ping-pongu, a do niego już dołączył Filip Szymański. Chcemy oprzeć skład na zawodnikach z Europy. W tym sezonie mamy dużo więcej czasu na skompletowanie drużyny i może uda się powalczyć o wyższe miejsce od 9, które zajęliśmy w debiutanckim, udanym dla nas sezonie w rozgrywkach LOTTO Superligi – dodał Piotr Kostrubiec.
 
Menedżer ujawnił, że w nowym sezonie w zespole zabraknie reprezentanta Indii Arjuna Ghosha. Przed rozpoczęciem superligi 2020-21 kontrakt z nim został rozwiązany ze względu na obostrzenia związane z pandemią, m.in. ograniczenia w podróżowaniu.
 
- Do rozmów z Arjunem nie wracaliśmy. A czy pozyskamy kogoś z Azji? Na dziś odpowiedziałbym, że nie, ale nie wiem co się będzie działo na rynku transferowym za miesiąc czy dwa. Myślę, że jednak zespołu będą kontraktowały zawodników z naszego kontynentu, a i Polaków nie zabraknie w składzie – przyznał trener.
 
W historycznym sezonie w LOTTO Superlidze Uczelnia Państwowa Zamość występowała w składzie: Konstantinos Angelakis (bilans gier 14-7), Andrew Baggaley (6-3), Ihor Zavadskyi (5-10), Marcin Litwiniuk (3-11), Paweł Kozieł (0-7). W grze podwójnej punkty zdobywali Kozieł i Litwiniuk – 2. Ogólny bilans zamościan to 7 zwycięstw i 11 porażek.