Grela: "Miałem swoje szanse w finale MMP"

"Miałem swoje szanse w finale singla Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Gliwicach" – mówi Artur Grela (LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz), który jest teraz z kadrą narodową Biało-Czerwonych na zgrupowaniu w Narodowym Centrum Treningowym w Havířově.

W Młodzieżowych MP Artur Grela zdobył 4 medale – srebrny w singlu oraz brązowe w deblu z Janem Zandeckim, mikście z Aleksandrą Michalak i zawodach drużynowych z Janem Zandeckim i Filipem Stypką.

- Z występu na MP nie jestem do końca zadowolony, ale oczywiście nie było też najgorzej, bowiem w każdej konkurencji znalazłem się na podium. Jeśli chodzi o najlepsze gry w moim wykonaniu, wymieniłbym półfinał z Jaśkiem Zandeckim i finał z Samuelem Kulczyckim. Mecz o złoto przegrałem, ale miałem swoje szanse, niestety ich nie wykorzystałem – powiedział Artur Grela.

Wraz ze swoim kolegą klubowym z Lotto Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz Patrykiem Jendrzejewskim, który jest trenerem Kadry Narodowej Juniorów i asystentem głównego trenera Tomasza Krzeszewskiego, pojechał na zgrupowanie do Czech. W dniach 22-27 czerwca w Warszawie odbędą się Mistrzostwa Europy i trwa walka o miejsce w reprezentacji Polski.

- To bardzo dobry obóz, ciężko trenujemy z innymi zawodnikami niż na co dzień. To jest też na plus. Rozgrywamy gry sparingowe, a w nich pokonałem Słowaka Aleksandra Valucha 3:0 i Czecha Ondřeja Květona 3:1 i przegrałem z reprezentującym Austrię Maćkiem Kołodziejczykiem 2:3. Zająłem 1 miejsce w swojej grupie – przyznał zawodnik bydgoskiego klubu, ćwierćfinalisty LOTTO Superligi w ostatnim sezonie.

- W czeskim Havířově mam okazję pracować nad poprawą elementów gry, z których nie byłem zadowolony w Gliwicach. Podczas Młodzieżowych MP dobrze serwowałem, ale gorzej było z odbiorem podania – dodał Artur Grela.

Z tenisistów stołowych drużyn LOTTO Superligi, na zgrupowaniu w Czechach do ME Seniorów przygotowują się także Jakub Dyjas (Dekorglass Działdowo) i Marek Badowski (Dartom Bogoria Grodzisk Maz.). W zawodach krajowych Samuel Kulczycki i Maciej Kubik, byli zawodnicy m.in. Olimpii-Unii Grudziądz, grają w barwach Dekorglassu, a na co dzień występują w niemieckim zespole z Ochsenhausen.