Zacięty pierwszy mecz barażowy dla Morlin

W pierwszym, zaciętym meczu barażowym o awans do LOTTO Superligi mistrz grupy północnej I ligi Morliny Ostróda pokonały wicemistrza grupy południowej UKS Villa Verde Olesno 6:4. Rewanż w sobotę, 12 czerwca o g. 16:00 w Oleśnie.

Dla Morlin Ostróda punkty zdobyli - Piotr Chmiel 2,5, Kacper Petaś 1,5, Jakub Witkowski 1, Łukasz Sokołowski 1, a dla Villi Verde Olesno – Radek Mrkvicka 2,5 Piotr Cyrnek 1,5.

W setach nieznacznie lepsza jest także drużyna z Ostródy – 20:18.

- Rozpoczęliśmy spotkanie od 0:2, a następnie wyrównaliśmy na 2:2. Po deblach był kolejny remis 3:3 i później 4:4. W dwóch ostatnich grach singlowych Krzysiek Marcinowski przegrał z Kacprem Petasiem 0:3, a Daniel Lis z Łukaszem Sokołowskim 1:3. W rewanżu wszystko jest możliwe i mamy szansę na uzyskanie korzystnego rezultatu w dwumeczu – mówi Piotr Cyrnek, zawodnik Villi Verde.

Na pierwszym stole Morliny triumfowały 4:1, a najlepszy wśród gospodarzy Piotr Chmiel pokonał Krzysztofa Marcinowskiego 3:0 i Piotra Cyrnka 3:2. Na drugim stole goście zwyciężyli 3:2, a Radek Mrkvicka wygrał z Łukaszem Sokołowskim 3:2 i Jakubem Witkowskim 3:0.

W przeszłości Piotr Chmiel (Ostróda) i Czech Radek Mrkvicka (Olesno) z powodzeniem grali w klubach Lotto Superligi.

W drugiej parze grają mistrz grupy południowej Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów i wicemistrz grupy północnej MojeBermudy Gorzovia Gorzów Wlkp. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek, 11 czerwca o g. 17:00 w Gorzowie. Rewanż w środę, 16 czerwca o g. 16:00 w Suchedniowie.

Do LOTTO Superligi awansują 2 kluby, które zastąpią spadkowicza ZKS Palmiarnię Zielona Góra. W nowym sezonie w najwyższej lidze zagra 14 drużyn.