Złote pożegnanie Szymańskiego z Bytomiem

W ostatnim występie w 3S Polonii Bytom Filip Szymański zdobył złote medale w grze pojedynczej i podwójnej Mistrzostw Śląska Seniorów, które odbyły się w Gliwicach.
 
- To był mój pożegnalny start w barwach 3S Polonii Bytom. Dziękuję za sezon spędzony w śląskim klubie i już czekam na kolejne wyzwania w Uczelni Państwowej Zamość – mówi Filip Szymański, wielokrotny mistrz i medalista Mistrzostw Polski, któremu na podium wojewódzkich zawodów towarzyszył syn Vidal.

W finale singla Filip Szymański pokonał swojego kolegę klubowego z 3S Polonii Jakuba Stecyszyna, który przenosi się do Dartomu Bogorii Grodzisk Maz. Trzecie pozycje zajęli następny z zawodników bytomskiej drużyny Daniel Michael oraz Artur Białek (BISTS Bielsko-Biała).

W grze podwójnej zwyciężyli Filip Szymański i Marcin Balcerzak. W meczu o złoto wygrali z duetem Jakub Masłowski/Grzegorz Felkel z KTS Gliwice. Brąz dla par deblowych Daniel Michael/Jakub Stecyszyn (3S Polonia) i Artur Białek/Krzysztof Kapik (BISTS Bielsko-Biała).

W rozgrywkach 2020-21 w Lotto Superlidze Filip Szymański miał pozytywny bilans 10 wygranych i 9 porażek w singlu, mimo że w trakcie sezonu borykał się z kłopotami zdrowotnymi. Znacznie gorzej szło mu w deblu z Jakubem Stecyszynem 1-4 i Igorem Dąbrowskim 0-2.