Morliny przed szansą powrotu do LOTTO Superligi po 2-letniej nieobecności

Pod różnymi nazwami Morliny Ostróda przez 23 lata grały w LOTTO Superlidze (wcześniej Ekstraklasie). Ostatnie 2 sezony spędziły w 1 lidze, ale teraz mają szansę na powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej. W pierwszym meczu barażowym play-off wygrały u siebie z UKS Villa Verde Olesno 6:4. Rewanż 12 czerwca o g. 16:00 w Oleśnie.
 
- Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, co przełożyło się na końcowe zwycięstwo. Zaliczka w postaci 2 punktów oczywiście nas cieszy, chociaż wiadomo, że sprawa awansu jest dalej otwarta – mówi Tomasz Krzeszewski, trener i prezes Morlin Ostróda.
 
Pod dawną nazwą Kormoran ostródzianie awansowali do superligi w 1996 roku i wtedy skład wzmocnił m.in. Tomasz Krzeszewski, który dziś jest też trenerem naszej reprezentacji seniorów. Jako Warrior-Morliny drużyna z Warmii i Mazur wygrywała Drużynowe Mistrzostwa Polski w 1999 i 2000 roku. Z LOTTO Superligi spadła w 2019 roku.
 
W poprzednim sezonie tenisiści stołowi z Ostródy zajmowali 3 miejsce w grupie północnej w momencie kiedy rozgrywki zostały przerwane z powodu pandemii Covid-19. Teraz wygrali swoją grupę przed MojeBermudy Gorzovia Gorzów Wlkp.
 
- Występy w LOTTO Superlidze wiążą się z dużo większymi wydatkami i wymaganiami organizacyjnymi. Dla nas priorytetem jest szkolenie w ośrodku w Ostródzie. Nie inaczej byłoby po ewentualnym awansie. Oczywiście chcemy aby nasi zawodnicy się rozwijali sportowo i jako profesjonaliści zawsze będziemy walczyli o wygrane – dodał trener i prezes Morlin.