Tsuboi dołączył do zespołu Góraka

Występujący kilka lat temu w polskiej LOTTO Superlidze Gustavo Tsuboi podpisał kontrakt z obecnym klubem Daniela Góraka - 4S Tours Tennis de Table. Brazylijczyk ostatnio grał w Bundeslidze w TTC OE Bad Homburg 1987.

Gustavo Tsuboi zawitał do superligowych hal w 2016 roku, kiedy przeniósł się z niemieckiego TTC Schwalbe Bergneustadt do PKS Kolping Frac Jarosław (dziś Sokołów SA). W pierwszym sezonie w Polsce nie udało mu się zdobyć medalu, ale pozostał na Podkarpaciu i sięgnął po brąz z Fibrain AZS Politechniką Rzeszów w sezonie 2017-18.

Leworęczny Brazylijczyk, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i Londynie, w drużynie z Jarosławia miał bilans gier 21-13, a z Rzeszowa 25-12. W półfinale rzeszowianie trafili na Kolping Frac i przegrali z późniejszym Mistrzem Polski 1:3 i 1:3, a Gustavo Tsuboi pokonał Patryka Zatówkę i 2 razy przegrał z Hou Yingchao.

Po opuszczeniu Polski brazylijski zawodnik trafił do Werderu Brema, a teraz dołączy do II-ligowej francuskiej drużyny 4S Tours Tennis de Table. W zakończonym sezonie PRO B zajęła ona, w składzie z Danielem Górakiem, 6 miejsce.

Obecnie Gustavo Tsuboi zajmuje 37 pozycję w światowym rankingu. Z rodaków przed nim jest tylko Hugo Calderano 7 miejsce. Razem z nimi na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zagra Vitor Ishiy.