Dekorglass i Dartom Bogoria w Lidze Mistrzów

Finaliści ostatniego sezonu LOTTO Superligi – Mistrz Polski Dekorglass Działdowo i Wicemistrz Polski Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – są na liście uczestników rozgrywek Ligi Mistrzów w sezonie 2021/22.
 
Na podstawie wyników w 3 ostatnich sezonach ustalona została lista 8 rozstawionych zespołów. Wśród nich jest 7-krotny Mistrz LOTTO Superligi Dartom Bogoria – nr 6. Grupę rozstawionych klubów otwierają broniąca tytułu Borussia Düsseldorf, słynny rosyjski  klub Fakel-Gazprom Orenburg i finalista sezonu 2020 FC Saarbrücken TT.
 
Aktualny Mistrz Polski Dekorglass ma nr 15 i jest w gronie drużyn, które zagrają w tzw. pierwszej rundzie grupowej. Kluby z miejsc 1-2 z tych 4 grup dołączą do ósemki rozstawionych i w ten sposób wyłonionych zostanie 16 zespołów grających w głównej fazie grupowej Ligi Mistrzów. Pozostałe trafią do Pucharu Europy.
 
Losowanie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 lipca o g. 12:00 w Varażdnie. W tym chorwackim mieście w sobotę zakończą się Mistrzostwa Europy Juniorów U19, a w poniedziałek rozpoczną Mistrzostwa Europy Kadetów U15.
 
Poprzednie rozgrywki Champions League mężczyzn odbyły się w grudniu 2020 w ARAG CenterCourt Düsseldorf. Dartom Bogoria osiągnął ćwierćfinał, zaś Dekorglassowi niewiele zabrakło do wyjścia z grupy.
 
W przeszłości w LM grały też zespoły z Grudziądza, Torunia i Gdańska.