Wspaniały sukcesów Polaków w ME Juniorów!

Droga do wielkich sukcesów prowadzi przez LOTTO Superligę. Samuel Kulczycki, Maciej Kubik i Miłosz Redzimski w środowy wieczór wywalczyli złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy Juniorów w chorwackim Varażdinie. W finale zespół prowadzony przez trenera Patryka Jendrzejewskiego pokonał Francję 3:2.

Mistrz Polski Seniorów i Młodzieżowców Samuel Kulczycki wygrał z Thibault Poret 3:1, Wicemistrz Polski Juniorów Maciej Kubik uległ Alexisowi Lebrunowi 0:3, a Mistrz Polski Juniorów Miłosz Redzimski pokonał Alexisa Kouraichiego 3:1. Następnie Samuel Kulczycki przegrał z Alexisem Lebrunem 2:3 i Maciej Kubik wygrał z Thibault Poretem 3:2.

To był znakomity turniej w wykonaniu grającego w Dartomie Bogorii Grodzisk Mazowiecki Miłosza Redzimskiego oraz Macieja Kubika i Samuela Kulczyckiego, którzy w sezonie 2018-19 zdobywali seniorskie szlify w Olimpii-Unii Grudziądz w Lotto Superlidze, a potem wyjechali do Niemiec. W krajowych zawodach reprezentują Mistrza Polski Dekorglass Działdowo. W jednym meczu zagrali też Szymon Kolasa z Fibrain KU AZS Politechniki Rzeszów – pokonał dwóch rywali, i Łukasz Sokołowski z Morlin Ostróda.

Po raz 3 w historii polscy juniorzy triumfowali w drużynówce w MEJ, poprzednio w 1999 roku w Czechach i 2000 roku na Słowacji. W tamtej reprezentacji grali m.in. Jakub Kosowski, Daniel Górak, Bartosz Such.

Teraz przed Biało-Czerwonymi MEJ w singlu, deblu i mikście. Dziś awans z eliminacji do turnieju głównego wywalczyli Łukasz Sokołowski i Mateusz Zalewski z ZKS Palmiarnia Zielona Góra. Sokołowski wygrał z Serbem Andrasem Orosem 3:1 i Norwegiem Noahem Hovdenakiem 3:0, a Mateusz Zalewski pokonał Litwina Aleksandrasa Augustasa Chmelevskisa 3:0 i przegrał ze Szwedem Charlle Widingiem 2:3.

Rozstawieni w singlu w najlepszej 32 są Samuel Kulczycki, Maciej Kubik, Szymon Kolasa. W deblu jutro Samuel Kulczycki/Maciej Kubik zagrają z parą Arttu Pihkala/Sean Debono (Finlandia/Malta), Szymon Kolasa/Łukasz Sokołowski z Duńczykami Patrickiem Skarsholmem i Noahem Hvidem, a Mateusz Zalewski i Chorwat Rino Vidan z Portugalczykami Goncalo Gomesem i Tiago Li. Naszych reprezentantów zobaczymy też w grze mieszanej: Maciej Kubik/Sophia Klee (Niemcy), Samuel Kulczycki/Anna Brzyska, Mateusz Zalewski/Zuzanna Wielgos, Szymon Kolasa/Anna Kubiak, Łukasz Sokołowski/Ilona Sztwiertnia.

Polska – Francja 3:2
  1. Samuel Kulczycki - Thibault Poret 3:1 (7,11,-7,9)
  2. Maciej Kubik - Alexis Lebrun 0:3 (-7,-12,- 8)
  3. Miłosz Redzimski – Alexis Kouraichi 3:1 (6,-12,10,11)
  4. Samuel Kulczycki – Alexis Lebrun 2:3 (-5,-10,7,7,-6)
  5. Maciej Kubik – Thibault Poret 3:2 (7,-9,-6,6,5)