prev
next

Toruńsko-grudziądzka dominacja w MP juniorów

Tenisiści stołowi Energi-Manekin Toruń i Olimpii-Unii Grudziądz zdominowali mistrzostwa Polski juniorów, które w niedzielę zakończyły się w Krakowie. W turnieju drużynowym złote krążki powędrowały do zespołu z Grodu Mikołaja Kopernika, a w zmaganiach singlistów pierwsze dwie lokaty przypadły w udziale grudziądzanom - Markowi Badowskiemu i Patrykowi Zatówce.
 
W finale turnieju drużynowego w stolicy Małopolski spotkały się Energa-Manekin Toruń i Olimpia-Unia Grudziądz. Faworytami tego starcia byli ci drudzy, jednak przy stole lepiej zaprezentowali się torunianie. Spora w tym zasługa kapitalnie grającego Tomasza Kotowskiego. Reprezentant Energi-Manekina pokonując dwóch liderów Olimpii-Unii - Marka Badowskiego i Patryka Zatówka poprowadził torunian po tytuł drużynowych mistrzów Polski do lat 18. Oprócz Kotowskiego, punkt dla najlepszej ekipy turnieju w finale zainkasował także Kacper Makowski, który w starciu "trójek" okazał się lepszy od Filipa Wesołowskiego. Wśród grudziądzan jedynie Patryka Zatówkę stać było na pokonanie rywala (zwycięstwo 3:1 z Damianem Węderlichem). Ostatecznie całe spotkanie 3:1 wygrali torunianie, którzy tym samym stanęli na najwyższym stopniu podium.
 
Niepowodzenie w turnieju drużynowym gracze Olimpii-Unii Grudziądz powetowali sobie w turnieju gry pojedynczej. Zwyciężył rozstawiony z "jedynką" Marek Badowski, który w finałowym pojedynku dość nieoczekiwanie łatwo uporał się w czterech setach ze swoim klubowym kolegą - Patrykiem Zatówką. Na podium znalazł się także przedstawiciel Morlin Ostróda - Tomasz Tomaszuk, który wspólnie z Adrianem Dugielem (Odra Głoska) wywalczył brązowy medal.
 
Z największą ilością medali z Krakowa wyjechał Marek Badowski. Oprócz triumfu w singlu i srebrnego medalu w turnieju drużynowym, zawodnik Olimpii-Unii Grudziądz zdobył także brązowe medale w turnieju gry podwójnej (wspólnie z Patrykiem Zatówką) i mieszanej (wspólnie z Pauliną Knyszewską).
 
Wyniki: 
 
gra pojedyncza juniorów: 
Marek Badowski - Patryk Zatówka 4:0 (11:8, 11:2, 11:8, 11:3) 
 
brązowe medale: Adrian Dugiel, Tomasz Tomaszuk 
 
gra pojedyncza juniorek: 
Natalia Bajor - Paulina Knyszewska 4:1 (11:7, 12:14, 11:6, 11:9, 11:8) 
 
brązowe medale: Karolina Lalak, Julia Ślązak 
 
gra podwójna juniorów: 
Jan Szymczyk/Sławomir Dosz - Adrian Dugiel/Tomasz Tomaszuk 3:2 (11:2, 11:7, 12:14, 7:11, 11:9) 
 
brązowe medale: Patryk Zatówka/Marek Badowski, Damian Węderlich/Tomasz Kotowski 
 
gra podwójna juniorek: 
Karolina Pęk/Alicja Śliwa - Paulina Knyszewska/Klaudia Nawrocka 0:3 (10:12, 7:11, 7:11) 
 
brązowe medale: Natalia Bajor/Julia Ślązak, Karolina Lalak/Marta Chrabąszcz 
 
gra mieszana: 
Tomasz Kotowski/Agata Uchnast - Szymon Szewczyk/Natalia Bajor 2:3 (11:9, 10:12, 7:11, 11:8, 10:12) 
 
brązowe medale: Marek Badowski/Paulina Knyszewska, Jan Szymczyk/Karolina Lalak 
 
Mateusz Przybył