prev
next

Liga Mistrzów: Polskie zespoły poznały rywali

Olimpia-Unia Grudziądz, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Energa-Manekin Toruń wystąpią w sezonie 2015/2016 w Lidze Mistrzów! W poniedziałek w Bratysławie odbyło się losowanie fazy grupowej tych najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na Starym Kontynencie!
 
Najwyżej rozstawionym polskim zespołem w Champions League jest toruńska Energa-Manekin. Zespół z Grodu Mikołaja Kopernika trafił do grupy "C", w której zmierzy się z francuskim AS Pontoise Cergy, niemieckim SV Werder Bremen oraz szwedzkim triumfatorem Pucharu ETTU - Eslovs Al Bordtennis.
 
Mistrzowie Polski z Grudziądza znaleźli się w grupie "B", a ich rywalami będą potentaci europejskiego tenisa stołowego - UMMC Jekaterynburg, Weinviertel Niederosterreich i GV Hennebont TT.
 
Trzeci z naszych przedstawicieli - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, występował będzie w grupie "D". Po raz kolejny przeciwnikami wicemistrzów kraju są zawodnicy Borussii Duesseldorf. W ostatniej grupie znalazły się również zespołyChartres ASTT i Sten Marketing HB Ostrov.
 
Podział na grupy:
 
grupa A: 
Fakel Gazproma Orenburg (Rosja) 
FC Saarbrucken (Niemcy) 
SPG Walter Wels (Austria) 
VS Angers TT (Francja) 
 
grupa B: 
UMMC Jekaterynburg (Rosja) 
Weinviertel Niederosterreich (Austria) 
GV Hennebont TT (Francja) 
Olimpia-Unia Grudziądz (Polska) 
 
grupa C: 
AS Pontoise Cergy (Francja) 
Energa-Manekin Toruń (Polska) 
SV Werder Bremen (Niemcy) 
Eslovs Al Bordtennis (Szwecja) 
 
grupa D: 
Borussia Duesseldorf (Niemcy) 
Chartes ASTT (Francja) 
Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (Polska) 
Sten Marketing HB Ostrov (Czechy)