prev
next

Rzeszowianie najskuteczniejsi w deblu

Rzeszowianie najskuteczniejsi w deblu

Dziesięć z 49 meczów obecnego sezonu LOTTO Superligi kończyło się meczami deblowymi. To nowość w regulaminie rozgrywek. Najskuteczniejsi są tenisiści stołowi Fibrain AZS Politechnika Rzeszów, którzy triumfowali w trzech meczach gry podwójnej.

Deble rozgrywane są przy stanie 2:2 jako ostatnia gra w spotkaniach krajowej elity. Podobny system obowiązuje w niemieckiej…

Chińczyk w drodze. Kolping FRAC optymalny na derby

Chińczyk w drodze. Kolping FRAC optymalny na derby

W Jarosławiu powoli rozpoczyna się operacja „derby”. PKS Kolping FRAC 29. listopada zmierzy się w Rzeszowie z tamtejszą Fibrain AZS Politechniką. Podczas derbów Podkarpacia, po raz pierwszy polskim kibicom, zaprezentuje się Cheng Jingqi!
 
Dla Chińczyka będzie to debiut w czarno-pomarańczowych barwach oraz w całej LOTTO Superlidze. To on ma zostać…

Leszczyński pod wrażeniem Machiego

Leszczyński pod wrażeniem Machiego

"Jestem pod wrażeniem klasy sportowej i profesjonalizmu Asuki Machiego. Nie byłem zadowolony ze współpracy z Chińczykami, a z tym Japończykiem chciałbym przedłużyć umowę" - powiedział Zbigniew Leszczyński.

W tym sezonie LOTTO Superligi wystąpiło dotąd czterech japońskich pingpongistów, w tym dwóch debiutantów. Machi wygrał 10 z 12 pojedynków i jest liderem…

Bohater Balcerzak... zakończył sezon

Bohater Balcerzak... zakończył sezon

"Ze względów regulaminowych więcej w tym sezonie LOTTO Superligi już nie zagram" – powiedział bohater ósmej kolejki 21-letni Marcin Balcerzak (3S Polonia Bytom). W meczu przeciwko AZS AWFiS Balta Gdańsk (3:2) zwyciężył w singlu i deblu.

Wychowanek śląskiego klubu został dołączony do kadry pierwszego zespołu w 2015 roku, ale do…

Błyskotliwy powrót Yoshidy do Polski

Błyskotliwy powrót Yoshidy do Polski

Klasyfikowany przed dwoma laty na 18. miejscu w rankingu światowym Masaki Yoshida po 2,5-letniej przerwie zagrał w LOTTO Superlidze. Japończyk wystąpił w dwóch meczach i wygrał wszystkie cztery pojedynki w barwach Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki.

Ostatni raz Yoshida wystąpił w Dartomie Bogorii we wrześniu 2018 roku – w Lidze Mistrzów…

Dartom Bogoria liderem po sensacyjnej porażce Dekorglassu

Dartom Bogoria liderem po sensacyjnej porażce Dekorglassu

Broniąca tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki wykorzystała potknięcie Dekorglassu Działdowo i awansowała na pierwsze miejsce w tabeli LOTTO Superligi tenisistów stołowych. Mimo porażki w ósmej kolejce, strefę spadkową opuścił AZS AWFiS Balta Gdańsk.

W rozgrywkach krajowej elity nie ma już drużyn bez przegranej. Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa Dekorglass został…

Olimpia-Unia odprawiła beniaminka

Olimpia-Unia odprawiła beniaminka

Tenisiści stołowi Olimpii-Unii Grudziądz pokonali w Lęborku beniaminka superligi Poltarex Pogoń 3:1 w spotkaniu 8. kolejki. Był to trzeci mecz zawodników trenera Piotra Szafranka rozegrany w ciągu trzech dni.

Zawodnicy Olimpii-Unii przyjechali do Lęborka opromienieni piątkową wygraną 3:2 we własnej hali w rozegranym awansem meczu 9. kolejki z Wartą Kostrzyn…

Siódme zwycięstwo Dekorglassu

Siódme zwycięstwo Dekorglassu

Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo wygrali na wyjeździe z Dojlidami Białystok 3:0 w piątkowym meczu 7. kolejki LOTTO Superligi. Goście umocnili się na pozycji lidera tabeli i pozostają jedynym zespołem bez porażki w tym sezonie.

Spotkanie w Białystoku rozpoczęło się od konfrontacji najskuteczniejszych dotychczas zawodników obu zespołów. Reprezentant Dekorglassu Wei Shihao…

Derby dla gdańszczan i torunian

Derby dla gdańszczan i torunian

Tenisiści stołowi Energi Manekin Toruń pokonali Olimpię-Unię Grudziądz 3:0 w derbowej rywalizacji 7. kolejki LOTTO Superligi, a gdańscy akademici odprawili beniaminka z Lęborka 3:2. 

Derby województwa kujawsko-pomorskiego rozpoczął trzeci w barwach Energi Manekin Azjata, Taimu Arinobu. Pojedynek z Janem Zandeckim wygrał gładko 3:0. Koledzy z zespołu poszli za przykładem Arinobu,…

Energa Manekin z nowym Azjatą w składzie

Energa Manekin z nowym Azjatą w składzie

Po Yukim Hirano i Ng Pak Namie, Taimu Arinobu będzie trzecim azjatyckim tenisistą stołowym, który wystąpi w tym sezonie w LOTTO Superlidze w barwach Energi Manekina. Torunianie zagrają w czwartek z Olimpią-Unią Grudziądz i w niedzielę z Wartą Kostrzyn nad Odrą.

Po pięciu zwycięstwach z rzędu, w ostatnim meczu Energa…