prev
next

T. Lewandowski: Już kiedyś wygrałem w Częstochowie

"Właśnie w Częstochowie wygrałem swój pierwszy ogólnopolski turniej, więc z przyjemnością wracam do tego miasta" - powiedział broniący tytułu Tomasz Lewandowski przed 85. Indywidualnymi Mistrzostwami Polski, które rozegrane zostaną od 3 go 5 marca.

"Jeżeli gram na swoim wysokim poziomie, mentalnie jestem przygotowany i poziom mojej koncentracji oraz pobudzenia są na odpowiednie to wiem, że nie ma dla mnie przeciwnika, z którym sobie nie poradzę. Drabinka będzie dla mnie trudna już od pierwszej rundy, ale jestem na to gotowy, jak i na wszystkie rozwiązania. Tenis stołowy jest nieprzewidywalny" - dodał rzeszowianin, który w tamtym roku sięgnął po złoty medal w singlu.

W finale w Wałbrzychu grający trener Fibrain G2A AZS Politechnika Rzeszów wygrał z Patrykiem Chojnowskim (Dekorglass Działdowo) 4:1.

"Od dawna chciałem zostać mistrzem kraju, dokonałem tego w tamtym roku, więc ze spokojem podejdę do turnieju w Częstochowie. Ciężko pracuję nad sobą, żeby być jeszcze lepszym zawodnikie" - dodał.

W tym sezonie LOTTO Superligi Tomasz Lewandowski wygrał 5 z 12 pojedynków, ale pokonał aż 3 byłych Mistrzów Polski - Wanga Zeng Yi, Daniela Góraka i Jakuba Kosowskiego.

"Byłem na Mistrzostwach Europy, pokazałem się z jak najlepszej strony i awansowałem do turnieju głównego. Chciałbym jeszcze dostać szansę gry w reprezentacji" - mówił "Lewy".

W ligowej tabeli rzeszowianie są na 5 miejscu, a drugim Polakiem w składzie jest Mateusz Gołębiowski z bilansem gier 6-8.

 

 

źródło: pzts.pl