Brak meczów

Wang Zeng Yi: Pływanie, potem tenis stołowy

Witajcie,

dziś opowiem Wam swoją historię. Nazywam się Wang Zeng Yi i urodziłem się w Chinach. Przygodę ze sportem rozpocząłem w wieku sześciu lat. Nie był to jednak tenis stołowy, a pływanie. Chodziłem na te zajęcia m.in. dlatego, aby nauczyć się pływać, gdyż mój tata miał raz przykre doświadczenie z wodą, gdy prawie utonął. Nie podobały mi się jednak te zajęcia. Pewnego razu mój wujek zaprowadził mnie na trening tenisa stołowego, który prowadził jego kolega. Już podczas pierwszej wizyty na sali ten sport bardzo mi się spodobał.

Przez sześć kolejnych lat trenowałem co dzień po dwie godziny. Następnie próbowałem dostać się do ośrodka w Tianjin, w którym grał Hao Shuai. Niestety, nie udało mi się to. Los jednak mi sprzyjał i przy okazji mistrzostw świata w 1995 roku zostałem zauważony przez trenera z innego ośrodka, który postanowił dać mi szansę na podnoszenie moich umiejętności. Byłem wówczas jedynym zawodnikiem grającym w amatorskim klubie, który otrzymał takie wyróżnienie i możliwość trenowania w profesjonalnym ośrodku.

Niestety, w wieku 18 lat nie udało mi się zakwalifikować do pierwszej reprezentacji Chin juniorów. Myślałem wówczas o zakończeniu sportowej kariery. Przypadkowo jednak spotkałem się z trenerem Miao (ojcem byłej reprezentantki Polski Miao Miao), który zaproponował, że pomoże mi podpisać kontrakt z Polskim klubem. Przyleciałem do waszego kraju, związałem się umową z Odrą Księginice i tak właśnie rozpoczęła się moja przygoda z Polską.

Pozdrawiam,

Wang Zeng Yi

Chcesz przeczytać historie innych zawodników?

Lewandowski: Pierwsze zajęcia w przedszkolu

Such: Postraszył mnie amator

Kulpa: W Sygnale postawiono na mnie krzyżyk