Brak meczów

Tenis Stołowy – najbardziej imprezowy sport świata

 

Nowy York, godzina 23, dla niektórych 11 am. Przy stole tenisowym wysoka Chinka z amerykańskim paszportem gra w ping ponga z umięśnionym akrobatą w bieliźnie i opasce „butterfly”. Wysoka Chinka wygrywa. Dookoła stołu tłum rozbawionych ludzi popija mniej lub bardziej nasączone alkoholem koktajle. Z drugiej strony sali, przebrani za zawodników z lat 80tych kelnerzy serwują mini-hamburgerki. Wszystkiemu towarzyszy głośna klubowa muzyka. Para grających się zmienia. Biznesmen w zegarku za kilka tysięcy dolarów staje do pojedynku z przebranym za kurczaka konferansjerem.

 

            To nie relacja z urodzin Chińskiego arcymistrza ping-ponga tylko typowa sobota w SpinClub NewYork. Za dnia klubu sportowego i restauracji, gdzie odbywają się regularne treningi tenisa przy profesjonalnych stołach. W nocy – Spin Club zamienia się w kultowe miejsce synergii ping-ponga z imprezą by dać ludziom najlepszej klasy rozrywkę. Brzmi dobrze? Zobaczcie jak to wygląda na filmiku:

Spójrzmy prawdzie w oczy – jaki inny sport lepiej łączy się z zabawą? Gra w koszykówkę po alkoholu to gwarancja kontuzji, podczas gdy nawet po 3 lampkach wina tenis stołowy cały czas może sprawiać niesamowitą przyjemność a lekkie opóźnienie ruchów bardziej bawi niż denerwuje. Poza tym wynik konfrontacji 2 metrowego byczka z filigranową Azjatką nie jest, jak w przypadku większości sportów oczywisty. Kolejny punkt dla tenisa. 2:0.

Pomysł na kluby nocne z tenisem stołowym bardzo się przyjął. W filiach Spinclub można już bawić się w Dubaju, Toronto, i Los Angeles. Falę zainteresowania tenisem stołowym podchwyciły tez gwiazdy. Poza wielkimi tenisistami, którzy lubią wpaść do Spin Club (jak Waldner na filmiku wyżej), mając trochę szczęścia można wpaść na grającą Scarlett Johansson czy Susan Sarandon. Ta druga Pani, niedawno nazwana przez The Observer – Królową tenisa stołowego (Przeczytaj na The Observer) stoi za otwieraniem kolejnych klubów i zmienianiem oblicza ping ponga na najbardziej imprezowy sport świata. Zapytana przez dziennikarza czy wie, że po wygooglowaniu jej nazwiska pokazuje się jej zdjęcie z rakietką, kultowa aktorka odpowiada „To byłoby zabawne gdyby to okazało się być moją jedyną spuścizną i wszystko z czego byłabym zapamiętana to ping pong” ale po chwili namysłu dodaje jednak „wiesz co? Nie miałabym nic przeciwko żeby tak się stało.”. Bo czego chcieć więcej kiedy ma się pyszne jedzenie, masę świetnie bawiących się ludzi, stoły do ping ponga i najlepszych dj’ów?

 

Może już czas otworzyć podobne miejsce w Polsce? Za dnia klub sportowy, w nocy pub z transmisjami Superligi i imprezowe eventy z pingpongowym duchem. Do przemyślenia.

3:0

 

Więcej na oficjalnej stronie Spin Club NY:

newyork.spingalactic.com

Instagram Soo Yeon Lee

Czytaj dalej:

Such: Postraszył mnie amator

Rakietki w ogniu, szwedzkie dramaty i Amerykanin w Chinach

Kulpa: W Sygnale postawiono na mnie krzyżyk