prev
next

Czas na inaugurację!

 
Przed nami kolejny sezon LOTTO Superligi. Inauguracja nastąpi 10 września w Lęborku, pomiędzy miejscową Poltarex Pogonią a Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Faworytem spotkania z pewnością będzie aktualny Mistrz Polski, choć miejscowi kibice na pewno liczą na powtórkę sprzed 2 lat, kiedy to podopieczni Wojciecha Potrykusa pokonali ekipę Tomasza Redzimskiego 3:1. 
 
Dwa dni później odbędzię się pięć pozostałych spotkań: 3S Polonia Bytom zmierzy się z LOTTO ZOOleszcz Gwiazdą Bydgoszcz, AZS AWFiS Balta Gdańsk z Energą Manekin Toruń, PKS Kolping FRAC Jarosław z Olimpią-Unią Grudziądz, Dekorglass Działdowo z Wartą Kostrzyn nad Odrą oraz Dojlidy Białystok z Fibrain AZS-em Politechniką Rzeszów. O ile pojedynki z udziałem jarosławian i działdowian powinny być raczej jednostronnym widowiskiem, ponieważ pretendenci do tytułu zmierzą się z zespołami walczącymi o ligowy byt, tak mecze Bytomia z Bydgoszczą, Gdańska z Toruniem oraz Białegostoku z Rzeszowem będą stać na bardzo wyrównanym poziomie. Pierwsi celują w fazę play-off, drudzy w spokojne i pewne utrzymanie. Z kolei na Podlasiu minimalną przewagę w spotkaniu sąsiadów z tabeli minionego sezonu LOTTO Superligi wydają się mieć gospodarze. Własna hala, zgrany zespół, doświadczenie Wang Zeng Yi oraz młodość Li Yongyina i Przemysława Walaszka to główne atuty drużyny Piotra Anchima. Niemniej jednak zespół z Podkarpacia charakteryzujący się wolą walki "tanio skóry nie sprzeda" i w Białymstoku zobaczymy bardzo emocjonujące widowisko.
 
Kto dobrze rozpocznie sezon 2019/2020? Czy w I kolejce zobaczymy powracającą po latach grę deblową? Te oraz inne odpowiedzi na pytania poznamy już niebawem.
 
Wojciech Chrząszcz