prev
next

Walka o awans do elity

Nim do stołu podejdą tenisiści rywalizujący w LOTTO Superlidze, wcześniej zobaczymy inaugurację jej zaplecza. Już 31 sierpnia w Zielonej Górze miejscowa Palmiarnia zmierzy się z KS Darz Bór Karnieszewice. Zielonogórzanie to obok Morlin Ostróda jeden z dwóch zespołów, który wiele ostatnich lat spędził w najlepszej klasie rozgrywkowej w Polsce i wielu sympatyków zapewne zastanawia się jak oba zespoły poradzą sobie w nowej rzeczywistości.

Gdyby podsumowano liczbę sezonów obu drużyn w elicie okazałoby się, że wspólnie rozegrały ich przeszło 50, odnosząc przy tym wiele sukcesów. Co ciekawe, zarówno zawodnicy z Mazur jak i Ziemi Lubuskiej będą reprezentowani również przez zespoły rezerw. Druga ostródzka drużyna będzie jednym z beniaminków, a wśród nich warto wspomnieć też o awansie drużyn z województw, które w ostatnich latach nie pokazywały się na zapleczu LOTTO Superligi.

Na południu zagra Orlicz Suchedniów ze Świętokrzyskiego, zaś na północy województwo Zachodniopomorskie reprezentować będzie wspomniany już wcześniej zespół z Karnieszewic. Obaj beniaminkowie są zaliczani do grona faworytów, a oprócz nich o awans powinny powalczyć na północy: Morliny Ostróda i Palmiarnia Zielona Góra oraz Villa Verde Olesno, PWSZ Zamość i czwarty debiutant KTS Gliwice - na południu.

Jak co roku po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy powalczą w barażach o awans do LOTTO Superligi, ostatnia drużyna pożegna się z ligą, a miejsca 8 i 9 zagrają w tzw. play-out o pozostanie w lidze. Ciekawostką jest zniesienie od tego sezonu podziału na 1 i 2 stół, co powinno znacznie uatrakcyjnić rozgrywki.

Śledzcie nasze relacje na bieżąco, a na pewno nie ominą was najważniejsze wydarzenia I ligi mężczyzn w Polsce!

Jacek Barbachowski