prev
next

Mistrzowie podzielili się punktami

Pierwsze zwycięstwa 3S Polonii Bytom, AZS AWFiS Balty Gdańsk, pierwszy punkt Warty Kostrzyn nad Odrą oraz przełamanie Gionisa w meczu z Kolpingiem FRAC Jarosław! Czas na podsumowanie 3. kolejki LOTTO Superligi!

W meczu 3S Polonii z Olimpią-Unią Grudziądz zobaczyliśmy dwie nowe twarze. Po stronie drużyny Michała Napierały po raz pierwszy wystąpił Lam Siu Hang, zaś w drużynie Piotra Szafranka Chun-Yu Tsai. Lepiej debiut w nowym klubie wspominał będzie Lam, który wysoko pokonał Jana Zandeckiego. Koreańczyk z Grudziądza przegrał natomiast w drugiej grze wieczoru z Antonimem Gavlasem, dla którego należą się ogromne brawa za spokój w końcówkach (czwarty i piąty set odpowiednio: 12:10 i 14:12). Trzeci pojedynek pomiędzy Robertem Florasem a Marco Gollą zakończył się zwycięstwem "Florka", który po raz drugi z rzędu w bezpośredniej konfrontacji tych panów wygrał w czterech setach. Efekt? 3:0 dla Bytomia i pierwsze trzy punkty do ligowej tabeli!

Bardzo wyrównaną konfrontację kibice mogli zobaczyć w Gdańsku. Ostatecznie Patryk Chojnowski, Mateusz Troka i Bartosz Such okazali się minimalnie lepsi od Jakuba Masłowskiego, Daniela Bąka i Sławomira Dosza. Bohaterem drużyny "Akademików" był niewątpliwie świeżo upieczony Mistrz Europy Niepełnosprawnych w singlu i drużynie Patryk Chojnowski. "Chojno" bez straty seta ograł Masłowskiego i Bąka. Trzeci punkt na wagę premierowej wygranej zdobył debel Bartosz Such/Mateusz Troka. Gdański duet pokonał parę Masłowski/Dosz 2:1 (w ostatnim secie 11:9!). Dla Warty punktowali Daniel Bąk i Sławomir Dosz.

Trzecie spotkanie tej serii spotkań pomiędzy Pogonią Lębork a Dekorglassem Działdowo zaczęło się dość sensacyjnie. Bogusław Koszyk w pięciu setach wygrał z Pawłem Fertikowskim i trzeba przyznać, że były zawodnik m.in. Dojlid Białystok czy Warty Kostrzyn nad Odrą naprawdę dobrze zaczął sezon 2019/2020! Koszyk odniósł drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach LOTTO Superligi. Niestety, z perspektywy drużyny z Lęborka pozostali zawodnicy nie poszli za ciosem i Dekorglass kontrolował później sytuację. Ba, nie oddał rywalom nawet seta! Najpierw Wei Shihao ekspresowo wyrównał stan meczu po pokonaniu Marka Prądzińskiego, później Wang Yang ograł Adama Dosza a na koniec ponownie zwyciężył Wei Shihao, tym razem nad Bogusławem Koszykiem.

Ogłoszony hitem kolejki mecz Kolpinga FRAC Jarosław z Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki wygrał  zespół Tomasza Redzimskiego. Aktualny Mistrz Polski zwyciężył 3:2, choć jarosławianie dwukrotnie prowadzili (1:0 po zwycięstwie Kou Leia nad Markiem Badowskim i 2:1 po zwycięstwie Daniela Góraka z Pavlem Siruckiem), jednak rozstrzygnięcie padło dopiero po grze podwójnej na korzyść 7-krotnego Mistrza Polski, kiedy to Sirucek z Badowskim w trzech setach uporali się z Han Qiyao i Danielem Górakiem. Złą passę przełamał lider Bogorii Panagiotis Gionis. Grek po wygranych nad Han Qiyao i Kou Leiem dopiero po raz pierwszy zwycięsko odszedł od stołu w tym sezonie!

Wygraną za trzy punkty na trudnym terenie zanotowali pingpongiści LOTTO ZOOleszcz Gwiazdy Bydgoszcz, choć początek zupełnie tego nie wskazywał. Na początek Wang Jianan w czterech setach uporał się z Arturem Grelą, a Tomasz Lewandowski prowadził już 2:1 z Asuką Machi. Od tego momentu rozpoczęło się "show" gości. Japończyk pokonał Lewandowskiego, poźniej Wang Jianana, a w międzyczasie Viacheslav Burov wygrał z Piotrem Chodorskim. Kibice mieli co oglądać, ponieważ mecz od początku do końca stał na wyrównanym poziomie. Świadczy o tym fakt, że aż w trzech pojedynkach do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była maksymalna ilość setów!

Bezbłędny Li Youngyin to za mało na rozpędzony zespół z Torunia. Chińczyk ograł Konrada Kulpę i debiutującego w ekipie z grodu Kopernika Ng Pak Nama, dzięki czemu Dojlidy zdobyły ważne "oczko" do tabeli. Duże uznanie należy przyznać Tomaszowi Kotowskiemu. Zawodnik 2.kolejki zwyciężył z wieloletnim kadrowiczem, Mistrzem Europy w deblu z 2013 roku Wang Zeng Yi 3:2, a poźniej wraz z Konradem Kulpą zwyciężyli  Przemysława Walaszka i "Wandżiego".W efekcie trzecia wygrana Energi-Manekin Toruń stała się faktem.

W tabeli prowadzi Energa-Manekin przed Dekorglassem (obie: 8 punktów), tuż za nimi Kolping (7) i Gwiazda (6). Na miejscach spadkowych z jednym punktem Pogoń oraz Warta.