prev
next

Energa Manekin najlepsza we wrześniu

Koniec praowitego września! Hit dla Działdowa, pewne zwycięstwo Mistrza Polski, lider dalej w Toruniu, a Bydgoszcz wyskoczyła na podium! Przed Wami podsumowanie 4.kolejki LOTTO Superligi!

Na Kujawach, LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz wygrała 3:1 z beniaminkiem Poltarex Pogonią Lębork i awansowała w na 3. pozycję w tabeli. Dwa punkty Asuki Machi i jeden Viacheslava Burova pozwoliły ekipie Zbigniewa Leszczyńskiego zdobyć kolejne trzy punkty. Pierwszy wygrany pojedynek zanotował w tym sezonie Adam Dosz, który w trzech setach rozprawił się z Patrykiem Jendrzejewskim.

W innym meczu rozgrywanym na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, Olimpia-Unia Grudziądz przegrała w czterech pojedynkach z Dojlidami Białystok. Goście wystąpili bez Przemysława Walaszka (zagrał Piotr Anchim). Menedżer Dojlid godnie jednak zastąpił 19-latka, ponieważ stoczył równy bój z Szymonem Malickim. Bezbłędni jednak tego popołudnia byli Wang Zeng Yi i Li Youngyin. Obaj "wypunktowali" Chun Yu-Tsaia, a dodatkowo 20-letni lider rankingu indywidualnego pewnie pokonał Marco Gollę, czym zrewanżował się za kwietniową porażkę w Ostródzie.

Kolejne ważne zwycięstwo odnieśli tenisiści 3S Polonii Bytom. Drużyna ze Śląska wygrała 3:0, choć musiała się sporo namęczyć w Kostrzynie nad Odrą. Daniel Bąk i Sławomir Dosz dzielnie walczyli z Antoninem Gavlasem i Lam Siu Hangiem. Bardzo pewną wygraną z Jakubem Masłowskim odniósł Robert Floras. Były reprezentant Polski oddał swojemu rywalowi zaledwie 14 "oczek".

Wicemistrz Polski lepszy od brązowego medalisty. Działdowski Dekorglass przed własną publicznością okazał się lepszy od Kolpinga FRAC Jarosław. Drużyna Jiriego Vrablika prowadziła już 2:0 po punktach Wei Shihao i...Vrablika, odpowiednio na Han Qiyao i Danielu Góraku. Nadzieję gości na korzystny wynik przedłużył Kou Lei, jednak na nic się to nie zdało, ponieważ chwilę później Wei Shihao wygrał z Górakiem. Trzy punkty zostały w Działdowie.

Swój przedmeczowy plan wykonali pingpongiści Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki. Mistrz Polski pewnie pokonał we własnej hali z prawdopodobnie walczącym w tym sezonie o ligowy byt zespołem z Gdańska, oddając rywalom dwa sety. Panagiotis Gionis w trzech partiach zwyciężył Bartosza Sucha, a Pavel Sirucek i Marek Badowski w stosunkach 3:1 wygrali z Patrykiem Chojnowskim i Mateuszem Troką.

Ostatnia rywalizacja w 4.kolejce LOTTO Superligi to mecz pomiędzy akademikami z Rzeszowa a liderem z Torunia. Zespół Grzegorza Adamiaka po raz kolejny wygrał! Bohaterem został Ng Pak Nam. Nowy nabytek ekipy z Torunia zdobył 2 punkty, a jeden dołożył Konrad Kulpa. Dla Fibrain AZS Politechniki zapunktował Piotr Chodorski. "Chodor" ograł Tomasza Kotowskiego w czterech odsłonach.

Po czterech seriach spotkań sytuacja w tabeli najlepiej wygląda dla Energi Manekina Toruń. Drugi jest Dekorglass Działdowo, a na najniższym stopniu podium znajduje się LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz. Przynajmniej na trzy tygodnie miejsce w strefie spadkowej spędzą Pogoń Lębork oraz Warta Kostrzyn nad Odrą. LOTTO Superliga wróci 22 października! 

Wojciech Chrząszcz