Maraton na początek 2 rundy

Przed nami pierwsze spotkania w drugiej rundzie LOTTO Superligi oraz roku 2020. Tenisistów stołowych najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce przez cztery dni czeka w sumie aż dwanaście spotkań! 

W czwartek, 9 stycznia kibice będą mogli obejrzeć aż pięć potyczek. LOTTO ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz podejmie 3S Polonię Bytom, Energa Manekin Toruń zagra z AZS AWFiS Baltą Gdańsk, Olimpia-Unia Grudziądz z Kolpingiem FRAC Jarosław, Warta Kostrzyn nad Odrą z Dekorglassem Działdowo oraz Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki z Poltarexem Pogonią Lębork. Biorąc pod uwagę wyniki owych spotkań z pierwszej rundy najciekawiej zapowiada się starcie pomiędzy Mistrzem Polski a beniaminkiem z Lęborka. Na Pomorzu faworyzowana Dartom Bogoria "wymęczyła" zwycięstwo 3:2 i zgarnęła do ligowej tabeli dwa punkty. Wówczas po stronie siedmiokrotnego mistrza naszego kraju punktowali Marek Badowski i Pavel Sirucek. Obaj wygrali swoje gry indywidualne z Park Chan-Hyeokiem oraz Adamem Doszem, a także zwyciężyli w pierwszym deblu tej kampanii Dosza i Marka Prądzińskiego. Z drużyny Pogoni świetny mecz rozegrał Bogusław Koszyk, który ograł Panagiotisa Gionisa!

Dzień później rozegrany zostanie pojedynek między Fibrain AZS Politechniką Rzeszów a Dojlidami Białystok. Podobnie jak w przypadku Bogorii i Pogoni w pierwszym starciu padł wynik 3:2. Zwycięstwo odnieśli rzeszowianie po punktach Tomasza Lewandowskiego i Piotra Chodorskiego (obaj punktowali zarówno w singlu jak i w deblu). W Dojlidach błysnął Wang Zeng Yi. Kapitan i grający trener ekipy z Podlasia pokonał Wang Jianana i Lewandowskiego.

Trzynasta kolejka LOTTO Superligi rozpocznie się od prawdziwej wisienki lub jak kto woli truskawki na torcie. Dekorglass Działdowo zagra z Bogorią Grodzisk Mazowiecki. W pierwszym meczu między Wicemistrzem a Mistrzem Polski padł wynik, a jakże, 3:2! Na PGE Narodowym w Warszawie genialnie zaprezentowali się Jiri Vrablik i Wang Yang. Obaj odnieśli zwycięstwo w pojedynkach indywidualnych (odpowiednio nad Markiem Badowskim i Pavlem Siruckiem), a kilkanaście minut później przypieczętowali wygraną deblem nad Siruckiem i Panagiotisem Gionisem.

Oprócz genialnie zapowiadającego się widowiska w Działdowie, w tej serii gier zobaczymy trzy inne arcyciekawe spotkania. 3S Polonia Bytom podejmie zespół z Torunia, AZS AWFiS Balta Olimpię-Unię a Dojlidy Białystok LOTTO ZOOLeszcz Gwiazdę Bydgoszcz. W poprzedniej rundzie wygrane odniosły Energa Manekin, Olimpia-Unia oraz Dojlidy. Jednak bardzo dobra końcówka pierwszej rundy LOTTO Superligi w wykonaniu podopiecznych Michała Napierały oraz własna hala stawia bytomian może nie od razu w roli faworyta, ale w roli zespołu, który może z pewnością uzyskać korzystny wynik. Natomiast starcie Gdańska z Grudziądzem to oczywiście walka zespołów, których celem jest utrzymanie w lidze. Co prawda  oba zespoły znajdują się aktualnie nad strefą spadkową (Balta jest ósma - 13 punktów, Olimpia-Unia dziesiąta - 8 punktów), ale zwycięzca tej rywalizacji będzie miał duży komfort w kontekście następnych gier rundy rewanżowej.

W meczu pomiędzy zespołami z województwa podlaskiego i kujawsko-pomorskiego powinniśmy zobaczyć przynajmniej jednego debiutanta. Jak poinformował klub z Bydgoszczy na swojej oficjalnej stronie na Facebooku do Polski przyleciał Manav Thakkar. Urodzony w 2000 roku Hindus został nowym liderem światowego rankingu do lat 21. Charakteryzuje się bardzo ofensywnym stylem gry i ogromną wolą walki i z pewnością w meczach z Bytomiem i Białymstokiem będzie silnym punktem bydgoskiej drużyny.

Ponadto, w ramach 13.kolejki LOTTO Superligi tenisa stołowego zagrają Kolping FRAC Jarosław z Wartą Kostrzyn nad Odrą (12 stycznia) oraz Fibrain AZS Politechnika Rzeszów z Pogonią Lębork (13 stycznia) .
 
Wojciech Chrząszcz