prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 17 - środa, 16 kwiecień 2014 - 18:30
MORLINY Ostróda vs SOKOŁÓW S.A. Jarosław
0
3

Statystyki meczowe

zawodnik
Paweł Platonow 1 - 3 Zeng Yi Wang
11:8 ; 7:11 ; 3:11 ; 10:12
Michał Korycki 1 - 3 Evgueni Chtchetinne
11:9 ; 10:12 ; 8:11 ; 7:11
Karol Szarmach 1 - 3 Vitali Nekhviadovich
11:9 ; 9:11 ; 10:12 ; 6:11

Zapowiedź meczu

Jarosław przypieczętuje zwycięstwo w sezonie zasadniczym?

 

Gracze Kolpinga Frac Jarosław w najbliższą środę mogą sobie zapewnić zwycięstwo w rundzie zasadniczej Wschodzący Białystok Superligi. Warunki są jednak dwa. Podopieczni Kamila Dziukiewicza muszą wygrać na wyjeździe z Condohotels Morlinami Ostróda za trzy "oczka" oraz liczyć na to, że punkty w starciu z Olimpią-Unią Grudziądz straci Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

O triumf na Warmii i Mazurach nie będzie jednak jarosławianom łatwo. W dobrej formie w ostatnich tygodniach znajduje się lider Condohotels Morliny - Pavel Platonov i w starciu z zespołem z Podkarpacia stać go na skuteczną walkę. Wysoką dyspozycję białoruski zawodnik w składzie ekipy Tomasza Krzeszewskiego zaprezentował także podczas pierwszego meczu w Jarosławiu, ogrywając Vitali Nekhviadovicha 3:1.

W środowym spotkaniu na ostródzianach nie będzie ciążyła żadna presja, a to może mieć duże znaczenie w konfrontacji z ekipą z Jarosławia. Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego Wschodzący Białystok Superligi podopieczni Tomasza Krzeszewskiego mają już zapewnione utrzymanie w lidze. Ewentualne triumfy w dwóch ostatnich spotkaniach sezonu mogą poprawić miejsce w tabeli drużyny z Warmii i Mazur, ale na awans do fazy play off Condohotels Morliny nie mają już szans.

Do wygrania sezonu zasadniczego pewnie zmierzają tenisiści stołowi Kolpinga Frac Jarosław. Ekipa Kamila Dziukiewicza ma na swoim koncie 37 punktów i o trzy "oczka" wyprzedza drugą w tabeli Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki, a o sześć Olimpię-Unię Grudziądz (grudziądzanie rozegrali jedno spotkanie mniej). Jeśli jarosławianie zwyciężą w Ostródzie za trzy punkty, a grodziska Dartom Bogoria straci punkty w konfrontacji z Olimpią-Unią, to Kolping Frac na kolejkę przed zakończeniem rundy zasadniczej będzie mógł świętować pierwsze miejsce w tabeli przed fazą play off.

Pojedynek zamykający 17. kolejkę Wschodzący Białystok Superligi będzie można na żywo oglądać na stronie www.superliga.com.pl. Początek transmisji w środę o godzinie 18:30.

 

Mateusz Przybył