prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 8 - wtorek, 25 listopad 2014 - 18:00
ASTS OLIMPIA-UNIA Grudziądz vs KS DEKORGLASS Działdowo
3
0

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Kaii Yoshida 3 - 0 Patryk Chojnowski
11:6 ; 11:4 ; 13:11
Wang Yang 3 - 2 Jiri Vrablik
11:9 ; 11:8 ; 6:11 ; 8:11 ; 11:5
Bartosz Such 3 - 0 Wenliang Xu
11:8 ; 11:4 ; 11:7

Zapowiedź meczu

Jiri Vrablik w ubiegłym sezonie znakomicie spisywał się w starciach z zawodnikami Olimpii-Unii Grudziądz, wygrywając wszystkie spotkania z podopiecznymi Piotra Szafranka. O sile lidera Dekorglassu Działdowo przekonali się kolejno Tomislav Kolarek, Huang Sheng-Sheng, Patryk Zatówka i Patryk Chojnowski. Teraz ten ostatni jest kolegą klubowym Czecha i wraz ze swoim zespołem zagoszczą w najbliższy wtorek w Grudziądzu aby zagrać z tamtejszą Olimpią-Unią w spotkaniu ósmej kolejki.
 
Tenisiści stołowi grudziądzkiego klubu i Dekorglassu Działdowo to aktualnie jedni z najlepszych graczy Wschodzący Białystok Superligi. Zdecydowanie dłuższą ławką dysponują jednak gospodarze wtorkowego meczu. W szeregach uczestnika Ligi Mistrzów doskonale spisuje się przede wszystkim Wang Yang. Grający defensywnie Słowak nie znalazł jeszcze pogromcy w polskiej lidze i może być silną bronią drużyny Piotra Szafranka w starciu z zespołem z Warmii i Mazur. Ze stylem obronnym w ostatnim meczu spore problemy miał lider działdowian - Jiri Vrablik, który wyraźnie przegrał z Chenem Weixingiem.
 
O ile skład przyjezdnych jest dla wszystkich znany, o tyle ustawienie Olimpii-Unii jest dla wszystkich zagadką. Oprócz Wanga szansę występu w lidze w tym sezonie otrzymali także Kaii Yoshida, Bartosz Such, Patryk Zatówka i Pan Deng. Na kogo tym razem postawi Piotr Szafranek? Raczej mało prawdopodobny wydaje się występ Japończyka, który do Grudziądza został ściągnięty głównie z uwagi na Champions League.
 
Wyniki "na żywo" z Grudziądza będzie można śledzić na oficjalnej stronie Polskiej Superligi Tenisa Stołowego - www.superliga.com.pl. Początek spotkania o godzinie 18.
 
Mateusz Przybył