prev
  • 23 Maj
    15:00
next

 Raport meczowy: 1/2 rewanże - sobota, 28 marzec 2015 - 17:00 h
OLIMPIA-UNIA Grudziądz vs DEKORGLASS Działdowo
3
0

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Wang Yang 3 - 1 Jiri Vrablik
11:8 ; 3:11 ; 12:10 ; 11:9
Kaii Yoshida 3 - 0 Wenliang Xu
11:6 ; 11:7 ; 11:2
Bartosz Such 3 - 1 Patryk Chojnowski
11:5 ; 11:13 ; 11:4 ; 11:9

Zapowiedź meczu

Spotkanie rewanżowe 1/2 fazy play-off w Grudziądzu może wyłonić jednego z tegorocznych finalistów Wschodzący Białystok Superligi. Jeśli tak się nie stanie, w niedzielę 29 marca zostanie rozegrane trzecie decydujące starcie o awans do wielkiego ligowego finału.

 

Biorąc pod uwagę, że w Grudziądu zdecydowany lider sezonu zasadniczego Olimpia-Unia spotka się po raz czwarty w tym sezonie z KS Dekorglassem Działdowo, a dotychczsowy bilans między tymi zespołami to 3:0, trudno nastawiać się na niedzielny, czyli trzeci i decydujący półfinał. Przed rewanżem w lepszej sytuacji są grudziądzanie, którzy 3:0 pokonali Dekorglass na wyjeździe. Pierwszy półfinałowy mecz, w którym Piotr Szafranek oddelegował najsilniejszy skład pokazał, że Olimpia-Unia jest zdecydowanie mocniejszą ekipą w tej konfrontacji, a sama walka w wykonaniu działdowian nie jest wystarczająca do ich ostatecznego triumfu.

 

Szkoleniowiec gospodarzy Piotr Szafranek, w rozmowie po pierwszym wygranym spotkaniu w Działdowie powiedział, że mimo wszystko nie zlekceważą przeciwników, bo play-offy toczą się swoim rytmem, a walczyć trzeba o każdą piłkę. O ile skład działdowian jest pewny i niespodzianek raczej nie będzie, o tyle zastanawia fakt, czy w podstawowym składzie Olimpii-Unii na pozycji numer 3. zagra ponownie Patryk Zatówka, czy może Bartosz Such. Pewne jest, że zarówno jednemu jak i drugiemu przyjdzie się zmierzyć z Xu Wenliangiem, którego Piotr Kołaciński nie zdecyduje się najprawdopodobniej ustawić na pozycje jeden lub dwa.

 

Kibice z Grudziądza moga z pewnością liczyć tego dnia na sporą dawkę pingpongowych emocji i na mnóstwo akcji na najwyższym światowym poziomie. Rewanżowe spotkanie 1/2 fazy-play pomiędzy ASTS Olimpią-Unią Grudziądz a KS Dekorglassem Działdowo rozpocznie się w sobotę 28 marca o godzinie 17.00. Transmisja na żywo z tego spotkania na www.superliga.com.pl. Retransmisja w Sportklubie 31 marca o godz. 17.00.

 

Redakcja