prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 2 - piątek, 11 wrzesień 2015 - 18:00
DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki vs FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów
3
0

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Jakub Kosowski 3 - 1 Mateusz Gołębiowski
11:6 ; 6:11 ; 11:7 ; 11:4
Daniel Górak 3 - 2 Tomislav Kolarek
9:11 ; 12:14 ; 11:5 ; 12:10 ; 11:5
Paweł Fertikowski 3 - 2 Tomasz Lewandowski
11:9 ; 11:9 ; 8:11 ; 6:11 ; 11:7

Zapowiedź meczu

Po wyjazdowej porażce w Lidze Mistrzów z Borussią Duesseldorf 1:3 oraz zwycięstwie w Miękini nad Odrą Metraco SA 3:2, tenisiści stołowi Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki wreszcie zaprezentują się swojej publiczności. Podopieczni Tomasza Redzimskiego w piątek zagrają we własnej hali z Politechniką Rzeszów.
 
Drużyna z Podkarpacia ma niezwykle pracowity początek rozgrywek. Zespól grającego trenera Tomasza Lewandowskiego w miniony wtorek uległ Kolpingowi Frac Jarosław 0:3, a dobę później przegrał z Olimpią-Unią Grudziądz 1:3. Spotkanie w Grodzisku Mazowieckim będzie dla rzeszowian trzecim w sezonie, a pierwszym na wyjeździe.
 
Wydaje się, że faworytem spotkania w grodziskiej hali będą gospodarze, którzy w swoim składzie posiadają m.in. aktualnego mistrza Polski Daniela Góraka, byłego złotego medalistę krajowego czempionatu w singlu Jakuba Kosowskiego czy Koreańczyka Oh Sang Euna. Inauguracyjne starcie z beniaminkiem z Miękini, w którym gracze Dartom Bogorii zwycięstwo "wyszarpali dopiero na ostatniej prostej", pokazuje jednak, że podopieczni Tomasza Redzimskiego nie są jeszcze w najlepszej formie. 
 
Po raz ostatni obydwa zespoły spotkały się 21. października 2014 roku. Wówczas rzeszowianie sensacyjnie pokonali ówczesnych mistrzów kraju w ich własnej hali aż 3:0! Od tego czasu minął prawie rok, a w szeregach piątkowych rywali doszło po jednej zmianie. Roberta Florasa w barwach grodziszczan zastąpił Jakub Kosowski, a za Anthonego Amalraja w składzie zespołu z Podkarpacia znalazł się Tomislav Kolarek.
 
Starcie Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki z Politechniką Rzeszów w ramach drugiej kolejki Wschodzący Białystok Superligi rozpocznie się w piątek o godzinie 18.
 
Mateusz Przybył