prev
  • 23 Maj
    15:00
next

 Raport meczowy: Kolejka 11 - piątek, 11 grudzień 2015 - 18:00
SOKOŁÓW S.A. Jarosław vs LKS Odra Głoska Metraco SA Miękinia
3
0

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Zeng Yi Wang 3 - 0 Piotr Chodorski
11:4 ; 11:8 ; 11:7
Robert Floras 3 - 1 Michał Bańkosz
11:4 ; 5:11 ; 11:6 ; 11:3
Bartosz Such 3 - 1 Nestor Wasylkowski
9:11 ; 11:6 ; 11:4 ; 11:5

Zapowiedź meczu

Wang Zeng Yi swoją karierę w Polsce rozpoczynał w Odrze Metraco SA Miękinia, z którą sięgał po tytuły drużynowego mistrza Polski. W piątkowy wieczór, już jako zawodnik Kolpinga Frac Jarosław, będzie się musiał zmierzyć z aktualnymi reprezentantami swojego pierwszego klubu w naszym kraju. W ostatniej serii pierwszej rundy jarosławianie podejmą przed własną publicznością ostatni zespół w tabeli Wschodzący Białystok Superligi.
 
Zdecydowanym faworytem piątkowej konfrontacji są gospodarze, którzy w tym sezonie celują w awans do fazy play off. Podopieczni Kamila Dziukiewicza przez dłuższy czas zajmowali miejsce w czołowej "czwórce", jednak po ostatniej porażce z Olimpią-Unią Grudziądz spadli na piątą pozycję w tabeli. Wszystko wskazuje na to, że jarosławian czeka do końca sezonu zasadniczego trudna walka (głównie z 3S Polonia Bytom) o miejsce premiowane udziałem w półfinałach ligi.
 
Różnica aż 18 punktów w tabeli dzieli uczestników piątkowego starcia. Zawodnicy z Miękini po awansie do Wschodzący Białystok Superligi nie zdołali jeszcze wygrać spotkania. Podopieczni Błażeja Sucha zainkasowali dotychczas dwa "oczka", urywając po jednym punkcie Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki i Politechnice Rzeszów. Jeśli w szeregach beniaminka nie dojdzie do jakieś cudownej metamorfozy, to zespół z Dolnego Śląska czeka szybka degradacja.
 
Mimo, że zdecydowanym faworytem spotkania są jarosławianie, to emocji nie powinno zabraknąć. Szczególnie interesujące powinny być starcia Wanga Zeng Yi z Michałem Bańkoszem czy Piotrem Chodorskim. Ci zawodnicy często ze sobą trenują, więc "znają się na wylot".
 
Początek meczu Kolpinga Frac Jarosław z Odrą Metraco SA Miękinia zaplanowano na godzinę 18. Wyniki na żywo z tej konfrontacji będzie można śledzić na oficjalnej stronie Polskiej Superligi Tenisa Stołowego www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył