prev
  • 23 Maj
    15:00
next

 Raport meczowy: Kolejka 12 - czwartek, 07 styczeń 2016 - 18:00
DEKORGLASS Działdowo vs PALMIARNIA Zielona Góra
3
0

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Jiri Vrablik 3 - 1 Miroslav Horejsi
5:11 ; 11:3 ; 12:10 ; 11:6
Patryk Chojnowski 3 - 0 Lucjan Błaszczyk
11:8 ; 11:3 ; 12:10
Wenliang Xu 3 - 0 Kamil Nalepa
11:9 ; 11:5 ; 11:7

Zapowiedź meczu

Konfrontacja Dekorglassu Działdowo z Palmiarnią Zielona Góra rozpoczyna zmagania we Wschodzący Białystok Superlidze w 2016 roku. Pierwszy mecz rundy rewanżowej zostanie rozegrany w najbliższy czwartek o godzinie 18. Transmisja z tego starcia w telewizji SportKlub oraz na oficjalnej stronie Polskiej Superligi Tenisa Stołowego www.superliga.com.pl.

 

Pierwsza część zmagań bardziej udana była dla gospodarzy czwartkowego meczu. Podopieczni Piotra Kołacińskiego w jedenastu spotkaniach uzbierali 26 punktów i przed rozpoczęciem drugiej rundy zajmują drugie miejsce w tabeli, ustępując o trzy "oczka" Olimpii-Unii Grudziądz. Zadowoleni z rundy jesiennej wydają się być także zielonogórzanie, którzy z 15 punktami zajmują ósmą pozycję.
 
Pierwsze starcie w tym sezonie Dekorglassu Działdowo z Palmiarnią Zielona Góra zakończyło się dość nieoczekiwanie triumfem tych drugich 3:2. Kluczem do zwycięstwa zespołu z Ziemi Lubuskiej okazała się równa gra wszystkich zawodników. Po jednym punkcie dla Palmiarni we wrześniowym starciu wywalczyli Taku Takakiwa, Lucjan Błaszczyk i Miroslav Horejsi. W szeregach ekipy z Warmii i Mazur prym wiódł Tang Peng, który zapisał przy swoim nazwisku dwa indywidualne zwycięstwa. Zawiedli natomiast liderzy z poprzedniego sezonu - Patryk Chojnowski i Jiri Vrablik.
 
O powtórzenie tego wyniku zielonogórzanom będzie niezwykle trudno. Działdowianie bowiem po słabszym początku sezonu grają już rewelacyjnie, a dodatkowym atutem w czwartkowym pojedynku Dekorglassu będą żywiołowo reagujący kibice. Palmiarnia z kolei na Warmii i Mazurach wystąpi bez swoich największych gwiazd - Japończyka Takakiwy i Szweda Jorgena Perssona. W ich miejsce szkoleniowcy zespołu z województwa lubuskiego poślą któregoś z młodych graczy.
 
Spotkanie Dekorglassu Działdowo z Palmiarnią Zielona Góra rozpocznie się w czwartek o godzinie 18. Bezpośrednia transmisja z tego meczu w SportKlubie i na oficjalnej stronie Polskiej Superligi Tenisa Stołowego www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył