prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 19 - wtorek, 19 kwiecień 2016 - 18:00
ENERGA MANEKIN Toruń vs FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów
3
1

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Cazuo Matsumoto 1 - 3 Mateusz Gołębiowski
5:11 ; 11:6 ; 11:13 ; 6:11
Chen Weixing 3 - 0 Tomasz Lewandowski
11:3 ; 11:1 ; 11:0
Konrad Kulpa 3 - 0 Rafał Stąpor
11:7 ; 11:3 ; 11:8
Cazuo Matsumoto 3 - 0 Tomasz Lewandowski
11:1 ; 11:0 ; 11:0

Zapowiedź meczu

W kolejnym spotkaniu 19. kolejki Wschodzący Białystok Superligi, KST Energa-Manekin Toruń spotka się przed własną publicznością z AZS Politechniką Rzeszów. To doskonała okazja dla wszystkich miejscowych kibiców, do zobaczenia przy stole aktualnego indywiduanego mistrza Polski Tomasza Lewandowskiego.

Zarówno gospodarze jak i goście wtorkowego meczu, mają już klarowną sytuację ws. utrzymania we Wschodzący Białystok Superlidze. Nie jest to łatwy sezon dla oby zespołów, bo torunianie z nadziejami na play-offy, plasują się za czterema najlepszymi zespołami. Z kolei akademicy z Rzeszowa przez długi czas mieli trudności ze zebraniem wystarczającej do utrzymania liczby punktów.

Skład wyjściowy wtorkowego spotkania w Torunia zakładać może, że Grzegorz Adamiak - trener gospodarzy - nie wystawi najsilniejszych graczy. Szansę na występy do końca sezonu prawdopodobnie otrzymywał będzie Tomasz Kotowski, najmlodszy w składzie Energi-Manekina.

W takim przypadku, AZS Politechnika, mimo dziesiątego miejsca w ligowej tabeli, może pokusić się o kolejne punkty do ogólnego zestawienia.

Ciekawie zapowiadają się konfrontacje torunian z Tomaszem Lewandowskim z AZS Politechniki. Grający trener z Podkarpacia, kilka tygidni temu sięgnął po pierwszy w swojej karierze, złoty medal Indywiduanych Mistrzostw Polski Seniorów. To spektakularny sukces dla Lewandowskiego, a dzięki temu każdy kolejny mecz z jego udziałem może stanowić dodatkowe widowisko.

Początek meczu w Toruniu, pomiędzy miejscową Energą-Manekinem a AZS Politechniką Rzeszów, rozpocznie się 19. kwietnia o godzinie 18:00. Relacja livescore na www.superliga.com.pl i w aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live.