prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 21 - wtorek, 03 maj 2016 - 18:00
3S POLONIA Bytom vs FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów
3
1

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Tomas Konecny 3 - 1 Tomasz Lewandowski
11:8 ; 11:7 ; 7:11 ; 11:9
Niagol Stoyanov 2 - 3 Mateusz Gołębiowski
11:8 ; 14:12 ; 12:14 ; 6:11 ; 10:12
Paweł Chmiel 3 - 0 Rafał Stąpor
11:5 ; 11:2 ; 11:4
Tomas Konecny 3 - 1 Mateusz Gołębiowski
6:11 ; 11:7 ; 11:54 ; 11:5

Zapowiedź meczu

Spotkanie 21. kolejki Wschodzący Białystok Superligi tenisa stołowego w Bytomiu, to walka podopiecznych Michała Napierały o awans do fazy play-off. Mecz przed własną publicznością z AZS Politechniką Rzeszów może zdecydować o tym, czy 3S Polonia walczyć będzie o tegoroczny medal najlepszej polskiej ligi.

 

Do końca rundy zasadniczej zostały tylko dwa mecze. 3S Polonia Bytom ma do rozegrania spotkanie z ASZ Politechniką Rzeszów i ZKS Palmiarnią Zielona Góra. Jeśli oba te mecze zakończą się zwycięstwami bytomian za trzy punkty, można powiedzieć, że Michał Napierałą będzie mógł świętować awans do najlepszej czwóki tegorocznych rozgrywek najwyższego szczebla w Polsce.

 

Aktualnie 3S Polonia Bytom ma trzy punkty przewagi nad piątym w tabeli Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Jeśli i podwarszawska drużyna wygra oba spotkania za trzy punkt, to i tak 3S Polonia zakończy rundę zasadniczą z trzema oczkami przewagi. Zakładając oczywiście sześć punktów zdobytych w dwóch ostatnich starciach.

 

Jak widać, czas na liczenie punktów w tabeli rozpoczął się na dobre. Liczy się oczywiście dobra gra, ale dwa zwycięstwa na koniec 2. rundy, cenne są na wagę złota.

 

Poza meczem z AZS Politechniką Rzeszów, bytomianie będą czujnie spoglądać na wyniki spotkań z udziałem grodziszczan. Przed meczem 21. kolejki z akademikami, Michała Napierała może być nieco bardziej spokojny ze względu na kontuzję mistrza Polski – Tomasza Lewandowskiego. Nie jest przesądzony jego występ we wtorkowym meczu w Bytomiu.

 

AZS Politechnika Rzeszów to jednak nie tylko Lewandowski, ale również Mateusz Gołębiowski i Tomislav Kolarek z Chorwacji, który jednak nie może zaliczyć tego sezonu do udanego.

 

3S Polonia Bytom przystęuje do wtorkowego meczu z pozycji lidera. To zespół Michała Napierały powinien zwyciężyć i dopisać do tabeli na swoje konto kolejne trzy punkty. Początek spotkania 21. kolejki między 3S Polonią Bytom a AZS Politechniką Rzeszów rozpocznie się o godzinie 18:00. Relacja livescore na www.superliga.com.pl i w aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live.