prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 17 - piątek, 31 marzec 2017 - 18:00
LOTTO ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz vs ENERGA MANEKIN Toruń
3
1

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Adam Pattantyus 0 - 3 Cazuo Matsumoto
5:11 ; 5:11 ; 9:11
Cai Wei 3 - 0 Pavel Sirucek
12:10 ; 11:5 ; 11:6
Marek Badowski 3 - 0 Konrad Kulpa
10:9 ; 11:4 ; 11:8
Adam Pattantyus 2 - 0 Tomasz Kotowski
12:10 ; 11:8

Zapowiedź meczu

Na ten mecz czekają wszyscy fani tenisa stołowego w województwie kujawsko-pomorskim. W najbliższy piątek w Bydgoszczy miejscowa Zooleszcz Gwiazda w derbach regionu zmierzy się z Energą-Manekin Toruń w LOTTO Superlidze. Początek spotkania o godzinie 18.
 
Po przenosinach superligowej Unii z Grudziądza do Gdańska, w województwie kujawsko-pomorskim pozostały już tylko dwie ekipy, które występują w elicie. Po 16. kolejkach wyżej sklasyfikowani są gospodarze piątkowej potyczki. Zooleszcz Gwiazda zajmuje aktualnie piąte miejsce i traci tylko jedno "oczko" do Morlin Ostróda, które aktualnie piastują czwartą lokatę. Znacznie słabiej w tym sezonie radzą sobie torunianie, którzy z dorobkiem 14. "oczek" zamykają tabelę LOTTO Superligi.
 
Do derbowego starcia obydwa zespoły przystąpią w swoich najmocniejszych składach. W Zooleszcz Gwieździe nie zabraknie Chińczyka Zhai Chao, po którego bardzo często w ostatnich tygodniach sięga Zbigniew Leszczyński. Zawodnik z Państwa Środka nie jest co prawda tak błyskotliwy i skuteczny jak się wszyscy spodziewali, ale zdobywa ważne punkty dla bydgoszczan.
 
Z delikatną zazdrością na poczynania swojego najbliższego rywala mogą spoglądać torunianie, którym w tym sezonie gra się niezwykle ciężko. Energa-Manekin w pierwszej części sezonu rywalizowała na dwóch frontach - w Lidze Mistrzów i LOTTO Superlidze. Z tych pierwszych rozgrywek ekipa z Grodu Mikołaja Kopernika odpadła w fazie grupowej, a teraz musi mocno walczyć, aby nie pożegnać się z najlepszą polską ligą tenisa stołowego.
 
Piątkowy mecz, który rozpocznie się o godzinie 18, ma ogromne znaczenie dla obydwu ekip. Bydgoszczanie po raz pierwszy w tym sezonie mogą "wskoczyć" na czwarte miejsce. Warunek jest jednak jeden - zwycięstwo w derbach. Wygranej potrzebują także w Toruniu. Energa-Manekin przy ewentualnym triumfie nie opuści strefy spadkowej, ale przedłuży swoje szanse na utrzymanie w LOTTO Superlidze.
 
Mateusz Przybył