Aktualności Superliga

8 obcokrajowców pewnych gry w play-off

8 zagranicznych zawodników jest pewnych gry w play-off w LOTTO Superlidze. W najbliższą środę rozpocznie się rywalizacja w grupie mistrzowskiej, a po niej zmagania o medale w sezonie 2020-21. Warunkiem występu w play-off jest udział w 5 spotkaniach.
 
Jak dotychczas ten punkt regulaminu jednej z najmocniejszych lig w Europie spełnili:
 
Dartom Bogoria Grodzisk Maz. (1 miejsce w tabeli) - Czech Pavel Sirucek 11 meczów
Dekorglass Działdowo (2) - Chorwat Wei Shihao 12, Chorwat Andrej Gacina 9
Dojlidy Białystok (3) – Białorusin Aliaksandr Khanin 12, Chińczyk Li Yongyin 11
Sokołów SA Jarosław (4) - Ukrainiec Kou Lei 12
LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz (5) - Rosjanin Viacheslav Burov 12, Japończyk Asuka Machi 6
 
Drużyna AZS AWFiS Balta Gdańsk gra w tym sezonie bez obcokrajowców.
 
Blisko wypełnienia kryterium dot. liczby gier są Panagiotis Gionis z Dartomu Bogorii i Sathiyan Gnanasekaran z broniącego tytułu Sokołowa – obaj rozegrali po 4 spotkania.
 
Ale jest też grupa zawodników, która w bieżących rozgrywkach LOTTO Superligi, z powodu obostrzeń związanych z COVID-19, ani razu nie mogła pojawić się w polskich halach. Są to między innymi Kaii Konishi i Masaki Yoshida (Dartom Bogoria), Han Qiyao i Jong Sang-Eun (Sokołów SA), Kang Dongsoo i Wang Eugene (Lotto Zooleszcz Gwiazda).
 
Rywalziacja w grupie mistrzowskiej rozpocznie się 20 stycznia meczem (awansem) Dekorglassu Działdowo z AZS AWFiS Balta Gdańsk. W dniu 22 stycznia Dojlidy podejmą Sokołów, Dekorglass spotka się z Lotto Zooleszcz Gwiazdą, a AZS AWFiS Balta z Dartomem Bogorią.
 
Również 22 stycznia w grupie spadkowej odbędą się mecze: ZKS Palmiarnia Zielona Góra – Uczelnia Państwowa Zamość, 3S Polonia Bytom – Olimpia-Unią Grudziądz, Poltarex Pogoń Lębork – Fibrain AZS Politechnika Rzeszów. Pauzuje Energa Manekin Toruń.
 
W play-off zagrają: w ćwierćfinale kluby z miejsc 3-6 (jedno spotkanie w hali drużyny z wyższej lokaty), od półfinałów dołączą kluby z miejsc 1-2 (mecz i rewanż). Z grupy spadkowej do 1 ligi zostanie zdegradowana tylko jedna, najsłabsza ekipa.

Sponsorzy i Partnerzy Wschodzący Białystok Superligi Tenisa Stołowego

Sponsor tytularny
 
Sponsor
Partner
 
 
 
Patroni medialni