Informacje

Pechowa porażka z Morlinami Ostróda

Nie najlepiej rozpoczęła się 2 runda dla Naszego zespołu. Po przegranym wyjazdowym meczu z ASTS "Olimpia-Unia" Grudziądz 3-0, przyszedł czas na rewanżowy mecz z Ostróda. Początek spotkania był dla Nas bardzo obiecujący. Podobnie jak w pierwszym meczu, po przeciwnych stronach siatki spotkali się Paweł Platonov i Adrian Więcek. Zgodnie z przewidywaniami Białorusin okazał się lepszy i wygrał pojedynek z byłym kolegą z drużyny 3-1. Zwycięstwo Pawła dało nadzieje zarówno zawodnikom jak i kibicom na zdobycie chociaż jednego „oczka”. W drugiej partii Mateusz Czernik miał przed sobą trudne zadanie, ponieważ jego przeciwnikiem był jeden z najlepszych zawodników Superligii – Mikhail Paikov. Od początku spotkania Rosjanin kontrolował grę co w konsekwencji doprowadziło do wysokiego zwycięstwa 3-0. Najbardziej widowiskowym i najbardziej wyrównanym pojedynkiem okazał się mecz tzw. „trójek”. Do stołu podeszli Michał Dąbrowski i Robin Devos. Dąber bardzo dobrze wszedł w rytm gry i wygrał 1 seta do 8, niestety nie udało się wygrać kolejnego, lecz 3 set był zdecydowanie dla niego. W czwartym secie Michał nie wykorzystał piłki meczowej, przegrywając na przewagi oraz również ostatni set do 7. Zwycięstwo Devosa wyprowadziła Ostródę na prowadzenie 2:1. Czwarty pojedynek i zarazem ostatni to pojedynek pomiędzy liderami obu drużyn. Zapowiadała się więc bardzo ciekawa walka, tym bardziej, że Paweł chciał się zrewanżować po przegranym meczu w Ostródzie. Niestety jednak tak się nie stało, Rosjanin okazał się lepszy pokonując Naszego zawodnika 3-0 tym samym ustalajac wynik meczu 3-1 dla drużyny gości.