prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 8 - sobota, 21 listopad 2015 - 18:00
DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki vs DEKORGLASS Działdowo
1
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Daniel Górak 3 - 0 Jiri Vrablik
11:8 ; 11:8 ; 11:8
Paweł Fertikowski 0 - 3 Peng Tang
4:11 ; 5:11 ; 8:11
Jakub Kosowski 1 - 3 Patryk Chojnowski
7:11 ; 7:11 ; 10:12
Daniel Górak 0 - 3 Peng Tang
8:11 ; 5:11 ; 6:11

Zapowiedź meczu

Pierwsza runda Wschodzący Białystok Superligi powoli zbliża się do końca. Przed nami, w Grodzisku Mazowieckim spotkanie, na które czeka cała pingpongowa Polska. Wicemistrzowie Polski Dartom Bogoria podejmą przed własną publicznością Dekorglass Działdowo.

 

Popularne w dzisiejszym miejskim slangu stwierdzenie anglojęzyczne „must have” nabiera inne sensu, bo w takim razie, spotkanie w Grodzisku Mazowieckim to prawdziwe „must see”. Jakkolwiek zabawnie to brzmi, najwierniejsi kibice obu zespołów, nie mogą przegapić rywalizacji dwóch tak silnych drużyn.

 

Przed sobotnim spotkaniem, tym, co utrudnia wskazanie na lidera jest jedna wielka niewiadoma związana z zawodnikami, którzy wystąpią w meczu. Oba zespoły posiadają w składach silnych Polaków, ale i czołowych z listy światowej obcokrajowców. Jak do tej pory, trener Dekorglassu Piotr Kołaciński, nie odkrył jeszcze wszystkich kart i z bogatego trzyosobowego grona Azjatów, zobaczyliśmy jedynie reprezentanta Hong Kongu – Tang Penga. Idąc tym tropem, bardzo prawdopodobne jest, że i przeciwko Dartomowi Bogorii wystąpi właśnie ten zawodnik.

 

Z drugiej strony wielką gratką dla wszystkich kibiców byłby występ Wong Chun Tinga, którego Polacy znają z ubiegłorocznych startów w barwach Morlin Ostródy, ale przede wszystkim Japończyka Maharu Yoshimury, który nie wystąpił jeszcze w żadnym meczu Wschodzący Białystok Superligi. Można przyjąć teorię, że Piotr Kołaciński trzyma tych asów w rękawie na fazę play-off, aby w tym najważniejszym momencie sezonu zaskoczyć rywali nowymi graczami.

 

W spotkaniu 8. kolejki w Grodzisku Mazowieckim, w barwach Dekorglassu na pewno zagra Patryk Chojnowski oraz Jiri Vrablik, natomiast gospodarze oddelegują Daniela Góraka i Jakuba Kosowskiego, do których dołączy Oh Sang Eun albo światowa gwiazda Dartomu Bogorii – Jung Joungsik.

 

Mecz na szczycie 8. kolejki ligowe, bo tak śmiało można napisać o konfrontacji Dartomu Bogorii z Dekorglassem Działdowo zapowiada wielkie emocje na najwyższym światowym poziomie. Możemy spodziewać się ponad trzygodzinnej rywalizacji i pięciu bardzo wyrównanych pojedynków. Najciekawszym byłoby zdecydowanie skrzyżowanie rakiet dwóch silnych Azjatów – Junga Joungsika i Tang Penga.

 

Hit 8. kolejki Wschodzący Białystok Superligi w Grodzisku Mazowieckim pomiędzy wicemistrzami kraju Dartomem Bogorią, a brązowymi medalistami z ubiegłego sezonu Dekorglassem Działdowo rozpocznie się o godzinie 18:00 w sobotę 21. listopada, w hali sportowej przy ulicy Westfala.

 

 

Relacja livescore na www.superliga.com.pl i w aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live.