prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 9 - wtorek, 24 listopad 2015 - 18:00
DEKORGLASS Działdowo vs OLIMPIA-UNIA Grudziądz
2
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Peng Tang 0 - 3 Wang Yang
8:11 ; 16:18 ; 7:11
Patryk Chojnowski 0 - 3 Kaii Yoshida
9:11 ; 7:11 ; 11:13
Jiri Vrablik 3 - 1 Patryk Zatówka
11:2 ; 13:11 ; 8:11 ; 11:8
Peng Tang 3 - 2 Kaii Yoshida
11:7 ; 8:11 ; 11:9 ; 9:11 ; 11:9
Patryk Chojnowski 2 - 3 Wang Yang
11:8 ; 6:11 ; 11:9 ; 7:11 ; 5:11

Zapowiedź meczu

Na spore emocje zanosi się w najbliższy wtorek w Działdowie. Zajmujący drugie miejsce w tabeli Wschodzący Białystok Superligi tenisa stołowego, miejscowy Dekorglass podejmie lidera rozgrywek - Olimpię-Unię Grudziądz. Początek spotkania o godzinie 18. 
 
Po perfekcyjnym starcie sezonu i sześciu wygranych bez straty punktu, podopieczni Piotra Szafranka w ostatnim czasie "złapali" lekką zadyszkę. Najpierw grudziądzanie stracili "oczko" w wyjazdowym starciu z niżej notowanymi Morlinami Ostróda, a w minioną niedzielę przed własną publicznością musieli uznać wyższość 3S Polonii Bytom. Gości ze Śląska dość nieoczekiwanie do zwycięstwa poprowadził Paweł Chmiel, który pokonał dwóch liderów miejscowych - Japończyka Kaii Yoshidę i nastoletniego Patryka Zatówkę.
 
W sporym "gazie" są w ostatnich tygodniach gracze Dekorglass Działdowo. Na Warmii i Mazurach zapomnieli już o porażkach z Palmiarnią Zielona Góra i 3S Polonią Bytom. Po ostatnim triumfie w Grodzisku Mazowieckim z Dartom Bogorią, podpieczni Piotra Kołacińskiego "wskoczyli" na drugie miejsce w tabeli Wschodzący Białystok Superligi. Ewentualna wygrana we wtorek za trzy punkty pozwoli reprezentantom Dekorglassu objąć przodownictwo w ligowej tabeli.
 
Ozdobą wtorkowej konfrontacji powinno być starcie liderów obydwu ekip - Kaii Yoshidy z Tang Pengiem. Zwykle dobrze we własnej hali radzi sobie Patryk Chojnowski z Dekorglassu, który w przeszłości reprezentował barwy Olimpii-Unii. Jeśli do tego dodamy takich zawodników jak Patryk Zatówka, Wang Yang (obydwaj Olimpia-Unia) i Jiri Vrablika (Dekorglass) - to emocje mamy gwarantowane.
 
Hitowy mecz Dekorglassu Działdowo z Olimpią-Unią Grudziądz rozpocznie się o godzinie 18. Bezpośrednia transmisja z tego spotkania w kanale SportKlub oraz na oficjalnej stronie Polskiej Superligi Tenisa Stołowego - www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył