prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 13 - wtorek, 12 styczeń 2016 - 18:00
GMKS Strzelec Frysztak vs MORLINY Ostróda
1
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Paweł Platonow 3 - 1 Adrian Więcek
11:7 ; 11:5 ; 10:12 ; 11:5
Mateusz Czernik 0 - 3 Mikhail Paikov
7:11 ; 4:11 ; 8:11
Michał Dąbrowski 2 - 3 Robin Devos
11:8 ; 6:11 ; 11:7 ; 11:13 ; 7:11
Paweł Platonow 0 - 3 Mikhail Paikov
9:11 ; 8:11 ; 7:11

Zapowiedź meczu

Do konfrontacji dwóch zespołów z dolnych rejonów tabeli Wschodzący Białystok Superligi dojdzie w najbliższy wtorek we Frysztaku. Miejscowy Strzelec zmierzy się z Morlinami Ostróda. W pierwszym starciu tych ekip lepsi okazali się podopieczni Tomasza Krzeszewskiego, którzy zwyciężyli we własnej hali 3:1.
 
Mimo, że wtorkowych rywali dzielą tylko dwa miejsca w tabeli, to w znacznie bardziej komfortowej sytuacji są ostródzianie. Morliny w dwunastu dotychczasowych meczach uzbierały 13 punktów i mają aż dziewięć "oczek" przewagi nad Strzelcem Frysztak, który plasuje się na 11. pozycji. Nic więc dziwnego, że faworytem spotkania są przyjezdni, którzy w pierwszej części sezonu ograli m.in. Politechnikę Rzeszów, Palmiarnię Zielona Góra czy własnie gospodarzy wtorkowego meczu.
 
Początek roku nie najlepiej rozpoczął się jednak zarówno dla ostródzian jak i zawodników beniaminka z Frysztaka. Morliny w niedzielę przegrały we własnej hali z Energą-Manekin Toruń 1:3, a Strzelec "zgodnie z planem" uległ w hali mistrza Polski Olimpii-Unii Grudziądz 0:3.
 
We wtorkowym spotkaniu za zespołem Tomasza Krzeszewskiego przemawia przede wszystkim dwóch dobrze grających zawodników zagranicznych - Robin Devos i Mikail Paikov. Szczególnie ten pierwszy w ostatnich meczach prezentuje się znakomicie we Wschodzący Białystok Superlidze. Dwóch dobrze punktujących graczy brakuje natomiast we Frysztaku. Zdecydowaną "jedynką" w szeregach Strzelca jest Pavel Platonov, ale nie ma on wsparcia w krajowych zawodnikach.
 
Początek spotkania Strzelca Frysztak z Morlinami Ostróda zaplanowano na wtorek na godzinę 18. Relacja z meczu w aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live i na www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył