prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 16 - czwartek, 18 luty 2016 - 18:00
DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki vs ENERGA MANEKIN Toruń
3
2

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Sang Eun Oh 3 - 0 Konrad Kulpa
11:4 ; 11:9 ; 11:6
Jakub Kosowski 2 - 3 Cazuo Matsumoto
4:11 ; 3:11 ; 14:12 ; 11:7 ; 7:11
Daniel Górak 0 - 3 Chen Weixing
5:11 ; 4:11 ; 12:14
Sang Eun Oh 3 - 0 Cazuo Matsumoto
11:5 ; 11:4 ; 11:8
Jakub Kosowski 3 - 2 Konrad Kulpa
11:9 ; 4:11 ; 9:11 ; 11:7 ; 11:5

Zapowiedź meczu

Starcie Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki z Energą-Manekin Toruń zakończy zmagania w 16. kolejce Wschodzący Białystok Superligi. Która z drużyn do ligowej przerwy na drużynowe mistrzostwa świata przystąpi w lepszych nastrojach? Przekonamy się w czwartkowy późny wieczór.
 
Trzy punkty straty do czwartego miejsca, które zajmuje 3S Polonia Bytom - tak przedstawia się sytuacja wicemistrzów Polski z Grodziska Mazowieckiego na siedem kolejek przed zakończeniem rundy zasadniczej. Jeśli podopieczni Tomasza Redzimskiego marzą o udziale w fazie play off, to muszą wygrywać z niżej notowanymi rywalami, a takim jest Energa-Manekin. Torunianie po znakomitej serii bez porażki, w końcu znaleźli pogromcę. W ostatniej serii podopieczni Grzegorza Adamiaka ulegli na wyjeździe Kolpingowi Frac Jarosław i znacznie oddalili się od gry w półfinałach ligi.
 
Po emocjach, jak zaserwowały obydwie ekipy w bezpośrednim starciu w pierwszej części sezonu, wszystko wskazuje na to, że także i tym razem nie zabraknie emocji. W październiku ubiegłego roku, grodziszczanie wzmocnieni Jung Youngsikiem pokonali ekipę z Grodu Mikołaja Kopernika 3:1. W najbliższy czwartek miejsce Junga zajmie jego starszy kolega Oh Sang Eun, który w tym sezonie we Wschodzący Białystok Superlidze jeszcze nie znalazł pogromcy.
 
Torunianie do Grodziska Mazowieckiego udają się jednak z jasnym celem. Chcą pokonać wicemistrzów kraju na ich terenie i przedłużyć swoje szanse na udział w play offach. Wiele zależeć będzie jednak od postawy Chena Weixinga, który po słabszej pierwszej części sezonu, w ostatnich tygodniach prezentuje wyraźną zwyżkę formy. 
 
Spotkanie piątej drużyny - Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki z szóstym zespołem Wschodzący Białystok Superligi - Energą-Manekin Toruń rozpocznie się w czwartkowy wieczór o godzinie 18. Bezpośrednia transmisja z tego spotkania w SportKlubie oraz na oficjalnej stronie Polskiej Superligi Tenisa Stołowego www.superliga.com.pl.
 
Mateusz Przybył