prev
  • 23 Maj
    15:00
next

 Raport meczowy: Kolejka 1 - piątek, 09 wrzesień 2016 - 18:00
PALMIARNIA Zielona Góra vs ENERGA MANEKIN Toruń
2
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Lucjan Błaszczyk 3 - 2 Pavel Sirucek
6:11 ; 12:10 ; 5:11 ; 11:9 ; 11:8
Kamil Nalepa 0 - 3 Cazuo Matsumoto
5:11 ; 6:11 ; 11:11
Miroslav Horejsi 3 - 0 Konrad Kulpa
12:10 ; 11:5 ; 11:9
Lucjan Błaszczyk 1 - 2 Cazuo Matsumoto
11:6 ; 10:12 ; 9:11
Kamil Nalepa 0 - 2 Pavel Sirucek
8:11 ; 5:11

Zapowiedź meczu

Sezon 2016/2017 LOTTO Superligi, ZKS Palmiarnia Zielona Góra rozpocznie spotkaniem z KST Energą-Manekinem Toruń. Zielonogórzanie, pod wodzą Lucjana Błaszczyka, nie wprowadzili żadnych zmian personalnych na ten sezon. Poza byłym reprezentantem Polski, w barwach ZKS Palmiarni nadal występować będzie Szwed Jorgen Persson, Japończyk Taku Takakiwa, Czech Miroslav Horejsi, a także młodzi tenisiści stołowi - Kamil Nalepa i Łukasz Wachowiak. 

 

Piątkowym rywalem Palmiarni będzie KST Energa-Manekin Toruń, która pozyskała dwóch nowych tenisistów stołowych - Pavla Sirucka z Czech i Chao Zhanga z Chin i zapowiada wielkie zmiany szkoleniowe w rozpoczynającym się  sezonie. Doświadczeni zawodnicy stacjonować będą w Toruniu. Dzięki temu, nowy skład to nie tylko szansa na lepszy wynik niż  w ubiegłym sezonie, ale i ogromne wsparcie dla młodszych zawodników. 

 

KST Energa-Manekin Toruń pożegnała się z kolei z jednym z najbardziej widowiskowych tenisistów stołowych - Austriakiem Chenem Weixingiem.

 

Inauguracyjne spotkanie w Zielonej Górze, bardzo ciekawie zapowiada wszystkie pojedynki. Na pewno oczy wszystkich kibiców w Polsce, skierowane będą na nowych zawodników Kazimierza Wiszowatego. Najciekawiej zapowiada się pojedynek Japończyka Taku Takakiwy z Chińczykiem Zhang Chao, ale odnotować należy, że start jednego, jak i drugiego gracza stoi pod dużym znakiem zapytania. Niewątpliwie ci zawodnicy, a także Jorgen Person, to nazwiska, które zakontraktowane zostały nie wybrane spotkania LOTTO  Superligi. 

Tak czy inaczej, spotkania inaguracyjne rządzą się swoimi prawami, a bardzo ważne jest dobre rozpoczęcie sezonu. W obliczu tego wyzwania stanie trener Kazimierz Wiszowaty, który zastąpił Grzegorza Adamiaka na funkcji szkoleniowca KST Energi-Manekina.

Spotkanie w Zielonej Górze rozpocznie się w piątek 9. września o godzinie 18:00.