prev
next

 Raport meczowy: Kolejka 6 - piątek, 25 listopad 2016 - 18:00
POLTAREX POGOŃ Lębork vs LOTTO ZOOLESZCZ GWIAZDA Bydgoszcz
0
3

Skład wyjściowy

zawodnik

Statystyki meczowe

zawodnik
Daniel Bąk 0 - 3 Harmeet Desai
9:11 ; 4:11 ; 6:11
Adam Dosz 0 - 3 Adam Pattantyus
7:11 ; 1:11 ; 5:11
Sławomir Dosz 1 - 3 Marek Badowski
7:11 ; 3:11 ; 11:7 ; 5:11

Zapowiedź meczu

W piątek w Lęborku zostanie rozegrane spotkanie szóstej kolejki LOTTO Superligi, w którym zmierzą się miejscowa Poltarex Pogoń z Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18.
 
Lęborczanie to bezwątpienia największe objawienie najlepszej polskiej ligi tenisa stołowego. Podopieczni Wojciecha Potrykusa zainkasowali dotychczas sześć punktów i zajmują dziewiąte miejsce w tabeli. Co ciekawe, Poltarex Pogoń wygrała dwa spotkania w krajowym składzie, a to nie jest częstym obrazkiem w LOTTO Superlidze. Jeden punkt straty do beniaminka z Lęborka ma Zooleszcz Gwiazda, która po czterech porażkach z rzędu, w ostatniej serii wygrała u siebie z mistrzem Polski - Unią AZS AWFiS Gdańsk.
 
Porównując składy obydwu piątkowych rywali, znacznie dłuższą ławkę posiada zespół Zbigniewa Leszczyńskiego. W składzie Zooleszcz Gwiazdy znajdują się Węgier Adam Pattantyus, Anglik Andrew Baggaley, Koreańczyk Kang Doong Hoon, Hindus Harmeet Desai, Chińczyk Zhai Chao oraz Polacy - Marek Badowski, Mikołaj Piotrowski, Krzysztof Leszczyński i Zbigniew Leszczyński. Tylko dwóch obcokrajowców w swoich szeregach ma Poltarex Pogoń Lębrok - Jeounga Sangeuna i Huanga Sheng Shenga. Ten ostatni najprawdopodobniej nie wystąpi jednak w tym sezonie LOTTO Superligi ze względu na kontuzję. Oprócz Koreańczyka i Tajwańczyka skład beniaminka uzupełaniają Daniel Bąk, Adam Dosz, Sławomir Dosz i Dariusz Dosz.
 
Zarówno lęborczanie jak i bydgoszczanie wygrali swoje ostatnie spotkania. Poltarex Pogoń pokonała w Ostródzie tamtejsze Morliny 3:1, a Zooleszcz Gwiazda wygrała we własnej hali z aktualnym mistrzem Polski - Unią AZS AWFiS Gdańsk. Drużyna z województwa kujawsko-pomorskiego do Lęborka przyjedzie dodatkowo podbudowana dobrym występem Marka Badowskiego w Swedish Open. W Sztokholmie krajowy lider bydgoszczan pokonał wielką nadzieję szwedzkiego tenisa stołowego - Antona Kallberga.
 
Starcie Poltarex Pogoni Lębork z Zooleszcz Gwiazdą Bydgoszcz rozpocznie się w piątek o godzinie 18. Wstęp wolny.
 
Mateusz Przybył